استاندار گیلان گفت: نرخ مشارکت اقتصادی طی سال گذشته برای استان و کشور به ترتیب 44 درصد و 5 / 40 بوده و همچنین نرخ مشارکت اقتصادی بانوان گیلان و کشور طی همین مدت به ترتیب3 / 21 درصد و 1 / 16  اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار ندای گیلان از رشت، ارسلان زارع استاندار گیلان شامگاه امروز در جلسه شورای برنامه و توسعه ریزی استان با بیان اینکه  منابع انسانی مهمترین رکن توسعه یافتگی در هر کشور است،اظهار داشت:باید از این ظرفیت در جهت توسعه پایدار استان به درستی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ تورم استان طی آذرماه سال جاری در جایگاه دهم کمترین نرخ تورم کشور قرار دارد، افزود: نرخ مشارکت اقتصادی طی سال گذشته برای استان و کشور به ترتیب 44 درصد و 5 / 40 بوده و همچنین نرخ مشارکت اقتصادی بانوان گیلان و کشور طی همین مدت به ترتیب3 / 21 درصد و 1 / 16  اعلام شده است.

استاندار گیلان افزود: طی سال گذشته میزان تسهیلات روستایی پرداخت شده استان به بانوان 24 درصد و طرح های مشارکتی  مشتمل بر بانوان و آقایان 55 درصد از مجموع تسهیلات پرداخت شده بوده است.

وی از رتبه دوم گیلان و میانگین 22 درصد در انتصاب بانوان در پست های مدیریتی خبر داد و خاطرنشان کرد: بانوان 637 نفر از بانوان استان در رده های مدیریتی ارشد، میانه و پایه مشغول فعالیت هستند.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده، گفت: قطعا این سند  به دلیل اینکه اولویت های اساسی و مهم خانواده و زنان و نیز راهکارهای عملیاتی را مشخص می کند، بسیار کارآمد بوده و به دنبال بهبود وضعیت مرکز ثقل جامعه یعنی خانواده است.

استاندار گیلان همچنین به اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح از جمله طرح های خوبی بوده که برخی وزارتخانه ها همچون میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و نیز تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در اجرای آن همکاری داشته اند لذا باید با رعایت دقت در انجام کار ، این رویکرد عملیاتی شود.