استاندار گیلان گفت:با هماهنگی وزارت ارتباطات مذاکرات جدی با شرکتهای بزرگ دانش بنیان به منظور حضور در بخش فناوری اطلاعات در گیلان آغاز کرده ایم .

به گزارش ندای گیلان: ۲۰۰ پروژه مخابراتی با هزینه ای بالغ بر ۳۵۶ میلیارد ریال عصر امروز با حضور استاندار گیلان ,نمایندگان مجلس و رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران به بهره برداری رسید.

محمد علی نجفی استاندار گیلان در آیین افتتاح پروژه های شرکت مخابرات گیلان که با حضوراعضای هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران و جمعی از نمایندگان استان در مجلس در محل سالن اجتماعات شرکت مخابرات استان برگزار شد بر ضرورت توسعه شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و افزود : توسعه شرکت های دانش بنیان  از جمله موارد مهمی به شمار می رود که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم و گیلان باید در این بخش پیشتاز باشد. نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه اشتغال در آینده بیشتر متمرکز بخش هایی خواهد بود که حرکت های نوینی در بحث فناوری و حرکتهای دانش بنیان داشته باشند و گیلان نیز آینده روشنی را در این زمینه خواهد داشت افزود : با هماهنگی وزارت ارتباطات مذاکرات جدی با شرکتهای بزرگ دانش بنیان به منظور حضور در  بخش فناوری اطلاعات در گیلان آغاز کرده ایم و  استان های نخبه و با فناوری بالا همچون گیلان در این بخش پیشتاز خواهند بود و بخش اعظمی از اشتغال را به خود اختصاص خواهند داد . دکتر نجفی با بیان اینکه تلاش استان بر این است تا در شاخص های توسعه ای جزو ۱۰ استان برتر کشور باشد تاکید کرد : در هر بخشی که در مقامی پایین تر از این جایگاه قرار گیریم حق استان ضایع گردیده و مقصر اصلی آن نیز ما خواهیم بود . استاندار گیلان با اشاره به اقدامات خوب استان در بخش گاز رسانی و معرفی گیلان به عنوان استان سبز تصریح کرد : آمادگی داریم در بخش توسعه دولت الکترونیک و خدمات دفاتر پستی نیز گام های اساسی برداشته شود و جزو استان ها ی پیشتاز این بخش باشیم . استاندار گیلان با یاد آوری افتتاح بیش از ۱۱۵۵ میلیارد  تومان پروژه در طی هفته دولت در استان،  به عزم راسخ دولت در توسعه و آبادانی کشور اشاره کرد و افزود : علاوه بر افتتاح ۲۸۰ میلیارد تومان پروژه در طی هفته دولت در شهرستان رشت حدود ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاحی دیگر نیز در شهرستان رشت وجود دارد. تجهیز تمامی شهرهای گیلان به اینترنت پرسرعت  سید هاشمی رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران نیز از اتصال تمامی شهرهای استان به اینترنت پرسرعت تا دهه فجر خبر داد و افزود : شرکت مخابرات ایران در طول ۶ سال حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام داده است . وی افزود : در بخش تلفن ثابت ۱۶۱ میلیارد تومان سرمایه گذاری در طول ۲ سال در استان گیلان انجام پذیرفته است . در پایان این مراسم با حضور استاندار گیلان از برگزیدگان شرکت مخابرات گیلان با اهداء لوح و هد ایایی قدردانی شد . گفتنی است ۲۰۰ پروژه مخابراتی افتتاحی شامل نصب و راه اندازی تجهیزات اینترنت پرسرعت مخابرات آشنای اول ، ارتقاء پهنای باند شبکه شهری ، ایجاد امکانات زیرساختی برای واگذاری تلفن ثابت ، نصب ۴ دستگاه کافو نوری به ظرفیت ۴۰۰۰ شماره در قالب توسعه فاز جدید مسکن مهر رشت ، نصب ۱۱ دستگاه کافو نوری در سایر شهرهای استان ، توسعه سوییچ تلفن ثابت در نقاط شهری و روستایی ، نصب و راه اندازی ۱۱ سایت جدید نسل سوم ارتباطات سیار ، نوسازی تجهیزات نیرو ، ارتقاء ۴۹ سایتwll ،  راه اندازی سیستم مدیریت پهنای باند ، نصب و راه اندازی رادیو انتقال ، راه اندازی پروژه wifi شهرک تاریخی ماسوله – قلعه رودخان و امام زاده ابراهیم ، ارتقای پهنای باند ترانزیت و بهره برداری از سوئیچ ۴۸ پورت پرسرعت دیتا می باشد .

photo_2015-10-02_20-28-51 photo_2015-10-02_20-12-30 photo_2015-10-02_20-31-32 photo_2015-10-02_20-31-25 photo_2015-10-02_20-30-50 photo_2015-10-02_20-28-35 (1) photo_2015-10-02_20-30-24 photo_2015-10-02_20-31-18 photo_2015-10-02_20-30-39