معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی گیلان از اعزام ۱۳۲ نفر از دانشجویان گیلانی در قالب سه اتوبوس به کربلای معلا خبر داد و اظهار کرد: در اربعین حسینی امسال ۴۲ زوج دانشجو‌از گیلان به کربلا اعزام می‌شوند.

به گزارش ندای گیلان،محمدعلی شیرازی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تشکیل ستاد اربعین حسینی(ع) در دانشگاه گیلان اظهار کرد: اربعین از موضوع‌های ویژه محسوب می‌شود و از سال گذشته اعزام کاروان دانشجویی به کربلای معلا همزمان با اربعین حسینی را پیگیری کرده‌ایم.

وی به اعزام 44 نفر از دانشجویان به کربلای معلا همزمان با اربعین حسینی در سال گذشته از گیلان اشاره کرد و افزود: امسال شورای ستاد اربعین دانشگاه استان به منظور اعزام دانشجویان به کربلای معلا تشکیل شده است.

مسؤول ستاد اربعین دانشگاه گیلان با بیان اینکه ریاست ستاد به عهده احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان است، تصریح کرد: عباس بایرامی معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان نایب رئیسی ستاد مذکور را به‌عهده دارد.

شیرازی دبیری ستاد اربعین دانشگاه گیلان را به عهده سازمان بسیج دانشجویی استان خواند و بیان کرد: کمیته‌های اطلاع‌رسانی و ثبت‌نام، تبلیغات، پشتیبانی، فرهنگی و بین‌المللی، مشارکت‌های مردمی و مالی برنامه‌ریزی در ستاد مذکور تشکیل شده است.

وی، هدف از تشکیل ستاد اربعین دانشگاهیان گیلان را ساماندهی فعالیت دانشجویان در اربعین حسینی(ع) ذکر کرد و گفت: همگرایی تشکل‌های دانشجویی با موضوع اربعین با استفاده از ظرفیت و فرصت‌های موجود به‌ویژه اعزام و اسکان دانشجویان در کربلا و نجف توسط ستاد مذکور پیگیری می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی گیلان با اشاره به تسهیل صدور مجوز خروج دانشجویان از کشور به منظور حضور در اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از استادان حوزه و دانشگاه در اعزام کاروان دانشجویان از جمله برنامه‌ها است.

شیرازی بر اعزام بیشتر دانشجویان به کربلای معلا در تراز دانشگاهی و دانشجویی تأکید کرد و یادآور شد: کاروان دانشجویی با عنوان شباب حسینی از گیلان اعزام می‌شوند.

وی از اعزام 132 نفر از دانشجویان گیلانی در قالب سه اتوبوس به کربلای معلا خبر داد و اظهار کرد: در اربعین حسینی امسال 42 زوج دانشجو‌از گیلان به کربلا اعزام می‌شوند.

مسؤول ستاد اربعین دانشگاهیان گیلان با بیان اینکه دانشجویان برای ثبت‌نام اعزام به کربلای معلا می‌توانند به دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها مراجعه کنند، متذکر شد: هزینه اعزام هر کدام از دانشجویان یک میلیون و 35 هزار تومان است.