فرامینی گفت: در دهه فجر جاری حفر 21 حلقه چاه، بهسازی 19 دهنه چشمه، 34 باب ایستگاه پمپاژ و 4 هزار و 280 مترمکعب مخزن احداث شده است

محمدعلی فرامینی پیش از ظهر امروز در جریان مراسم افتتاح یک طرح آبرسانی روستایی این شهرستان با گرامیداشت دهه مبارک فجر، اظهار کرد: در دهه مبارک فجر جاری حدود 68 هزار نفر از روستاییان گیلان از آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه از هفته دولت امسال تا دهه فجر جاری فعالیت‌های زیادی در حوزه آب روستایی گیلان انجام شده است، افزود: در ماه 130 کیلومتر لوله‌گذاری در حوزه آب روستایی گیلان انجام شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان پیگیری آبرسانی به 403 روستا را از برنامه‌های این شرکت عنوان کرد و گفت: امسال 137 میلیارد تومان در حوزه آب و فاضلاب روستایی گیلان اختصاص داده شده است.

وی از افتتاح شبکه‌گذاری پنج روستا در دهه فجر جاری خبر داد و یادآور شد: در دهه مبارک جاری 118 روستا برای آبرسانی آماده شده که شامل حفر 20 حلقه چاه، بهسازی 12 چشمه و… است.

فرامینی با اشاره به اینکه برای روستاهای مذکور 527 کیلومتر لوله‌گذاری شبکه توزیع انجام شده است، خاطرنشان کرد: برای این تعداد روستا 232 کیلومتر لوله‌گذاری خط انتقال اجرایی شده است.

به گفته وی، در دهه فجر جاری حفر 21 حلقه چاه، بهسازی 19 دهنه چشمه، 34 باب ایستگاه پمپاژ و 4 هزار و 280 مترمکعب مخزن احداث شده است.

مدیر عامل آبفار گیلان تصریح کرد: طرح تأمین آب آشامیدنی پنج روستای آستانه‌اشرفیه با سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی در قالب قرارداد BOT در دهه مبارک فجر جاری افتتاح می‌شود./