فرماندار رشت با اشاره به تسریع روند واکسیناسیون در این شهرستان با افزایش پایگاه ها و میزان واکسن، گفت: ۷۰ درصد شهروندان رشتی دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

به گزارش ندای گیلان از رشت،علی فتح اللهی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا رشت با اشاره به اجرای طرح واکسیناسیون دانش آموزان، اظهار کرد: امروز اکثر مراکز واکسیناسیون در شهرستان رشت به دانش آموزان اختصاص یافته است.

وی به پیش بینی ۳۵ مرکز واکسیناسیون برای این کار اشاره کرد و افزود: ۶۵ هزار و ۵۱۳۴ دانش آموز بالای ۱۲ سال در شهرستان رشت مشغول به تحصیل هستند که تاکنون ۱۹ هزار و ۵۶۴ معادل ۳۰ درصد دانش آموز دُز اول و ۳۳۵ دانش آموز معادل نیم درصد دُز دوم واکسن را تزریق کرده اند.

فتح اللهی ادامه داد: در قالب اجرای این طرح ضربتی امروز بیش از ۱۰ هزار دانش آموزان ۱۵ تا ۱۸ سال واکسن کرونا دریافت می‌کنند.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی با وجود نزولی بودن آمارهای کرونا در استان و شهرستان رشت، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرستان رشت به حدود ۶۸ درصد رسیده که بالا رفتن این شاخص به کنترل و کاهش آمارها کمک خواهد کرد.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۲۰ بیماری کرونایی در بیمارستان‌های رشت بستری هستند، تصریح کرد: در مقایسه با روزها و هفته‌های گذشته شاهد کاهش ۱۱ درصدی بستری‌های کرونایی در سطح شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۳۲ هزار و ۲۶۶ نفر در بیمارستان‌های رشت بستری شدند، اضافه کرد: تاکنون بیش از ۶۹۸ هزار شهروند رشتی نیز واکسن کرونا را دریافت کرده که از این تعداد ۷۰ درصد دُز اول و ۲۵ درصد دُز دوم را تزریق کرده اند.