معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از پوشش ۷۰ درصدی جمعیت بالای ۱۲ سال استان تحت دو دز واکسن کرونا خبر داد و گفت: تا رسیدن به پوشش بالای ۸۵ درصد، فرایند واکسیناسیون کووید ۱۹ در سراسر استان به جد پیگیری می‌شود.

به گزارش ندای گیلان از رشت، آبتین حیدرزاده با اشاره به اینکه فرایند اجرای واکسیناسیون تا رسیدن به ایمنی بالای ۸۵ درصد در استان به طور جدی پیگیری می‌شود اظهار داشت: تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۶۰ هزار نفر (گروه سنی بالای ۱۲ سال) در استان تحت پوشش کامل تزریق دو دز واکسن کووید قرار گرفته اند.

وی افزود: در تزریق دز اول واکسن هم تاکنون بیش از یک میلیون و ۹۷۳ هزار نفر در گیلان تحت پوشش قرار گرفته‌اند که منتج به پوشش بیش از ۸۸ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کنترل کووید ۱۹ تاثیرگذار خواهد بود گفت: در کنار واکسیناسیون، همچنان استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی و شست و شوی مرتب دست‌ها می‌تواند منجر به کنترل بیماری شود.

حیدرزاده تصریح کرد: در حال حاضر شهرستان رودبار در وضعیت نارنجی از لحاظ شیوع بیماری قرار دارد و باید به دقت نسبت به اجرای پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنیم تا شاهد وقوع پیک جدید کرونا در استان نباشیم.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه، هم‌اکنون در بیش از ۳۰۰ پایگاه و مرکز در سطح استان در کنار خانه‌های بهاشت سراسر گیلان، واکسیناسیون کووید ۱۹ انجام می‌شود.