سه موکب‌ گیلانی در نجف، سه موکب در مسیر نجف تا کربلا و ۲۱ موکب هم در شهر کربلا استقرار پیدا می‌کنند.

به گزارش ندای گیلان از رشت، رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گیلان در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه در گیلان ۳۲ موکب تاسیس شده است، اظهار کرد: موکب‌های گیلان در مرز ایران و عراق و در شهرهای نجف و کربلا و مسیر پیاده‌روی مستقر می‌شوند و در خدمت زوار امام حسین(ع) خواهند بود.

مجید دوهندو افزود: چهار موکب گیلان در مرز مهران و خسروی مستقر می‌شوند و یک موکب در آستارا داریم، اما موکب آستارا نیز در صورت عدم تردد زائران کشورهای همسایه، به مرز ایران و عراق ملحق خواهد شد.

وی بیان داشت: سه موکب‌ گیلانی در نجف، سه موکب در مسیر نجف تا کربلا و ۲۱ موکب هم در شهر کربلا استقرار پیدا می‌کنند.

دوهندو با بیان اینکه هر موکب بین ۷۰ تا ۱۰۰ نفر خادم دارد که در خدمت زوار اباعبدالله الحسین(ع) هستند، افزود: مردم می‌توانند کمک‌ها و نذورات نقدی و غیرنقدی خود برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین را به دفاتر مواکب در شهرستان‌های استان تحویل داده و یا به شماره حساب آنان واریز کنند.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین گیلان  با بیان اینکه مواکب از ۲۰ محرم لغایت ۱۵ صفر در محل‌های تعیین شده مستقر می شوند، تصریح کرد: موکب‌ها از دهه دوم صفر به تدریج پذیرایی‌ها را انجام می‌دهند و خدمات خود را تا سه روز پس از اربعین در کشور عراق ادامه خواهند داد.