رئیس شبکه دامپزشکی بندر آستارا از کشف و ضبط ۶۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی فاسد و معرفی ۱۸ عرضه‌کننده آن، به محاکم قضایی این شهرستان خبر داد

به گزارش ندای گیلان،رئیس شبکه دامپزشکی بندر آستارا از کشف و ضبط ۶۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی فاسد و معرفی ۱۸ عرضه‌کننده آن، به محاکم قضایی این شهرستان خبر داد.

حبیب بنی رستم روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل بهداشتی در فرمانداری آستارا اظهار کرد: این میزان گوشت فاسد با ۲۷۶ مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و غذاخوری های بین راهی در اردیبهشت ماه کشف و ضبط شد.

وی افزود: فروش مرغ و اردک محلی زنده، پرکنده و بدون رعایت موازین بهداشتی ممنوع است و شبکه دامپزشکی علاوه بر گشت های مستقل، با همکاری ادارات شبکه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، شیلات، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف گشت های مشترک اجرا می کند.

رئیس شبکه دامپزشکی آستارا گفت: واحد قرنطینه دامپزشکی در محوطه اداره کل گمرک آستارا دایر است و در اردیبهشت ماه امسال، هزار و ۵۵۴ تن گوشت گرم گوسفند در قالب ۱۱۱ کانتینر را در حین ورود به کشور از مرز این شهرستان، بازبینی و پایش بهداشتی کردیم.

حدود ۶ هزار واحد صنفی در آستارا فعال است و دامداران این شهرستان از ۱۸ هزار و ۵۰۰ راس گاو و گوساله و ۱۶ هزار راس گوسفند و بز نگهداری می کنند.

بندر مرزی و گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.