معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان تاکید کرد: طرح نشانی استاندارد مکانی ملی (GNAF) و زیرپروژه سیماک به عنوان طرح ملی مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه و همکاری همه دستگاه های ذیربط برای اجرای هرچه بهتر آن قرار گیرد.

به گزارش ندای گیلان،کیمیا تنهایی در جلسه کارگروه تخصصی استان در طرح نشانی استاندارد مکانی ملی (GNAF) و سیماک اظهار داشت: این طرح یک طرح ملی اقتصاد مقاومتی است و همه دستگاه های ذیربط باید در اجرای آن اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی 28 گانه حاضر در زیر پروژه استعلام بین دستگاهی باید کلیه استعلامات میان دستگاهی را در بستر سامانه ملی سیماک انجام دهند،تصریح کرد: با اجرای این طرح هرگونه استعلام دستی و کاغذی غیر قابل قبول بوده و با آن برخورد می شود.

تنهایی با بیان اینکه سیماک یک زیرساخت نرم‌افزاری دانش‌بنیان، یکپارچه و جامع برای مدیریت بهینه امور املاک و نیز تسهیل و تسریع کارهای مقدماتی سرمایه‌گذاری و شکل‌گیری فعالیت‌های اقتصادی است که در استان گیلان بعنوان پایلوت راه اندازی شده،خاطرنشان کرد: از مهمترین مزایای این سامانه، یکپارچه‌سازی اطلاعات اماکن و املاک میان تمام دستگاه‏های ذی‌ربط و حذف موازی‏کاری در تشکیل پرونده تکراری برای املاک، شفاف سازی فرایندها و امور مربوط به صدور مجوزهای ساخت و ساز ، الکترونیکی شدن حجم بالای استعلامات میان دستگاهی و  افزایش چند برابری سرعت پاسخگویی به استعلامات،ایجاد پایگاه اطلاعاتی برای برخورداری استان و کشور از نظام آماری دقیق و روزآمد، ارتقاء سلامت اداری در حوزه مربوط به صدور مجوزهای ساختمانی، تغییر کاربری اراضی، پاسخگویی به استعلامات سرمایه گذاری و امور تولیدی، کاهش چشمگیر زمین‌خواری‌های گسترده در مناطق شهری و روستایی است.

در این جلسه همچنین درخصوص تهیه نقشه 10 شهر باقیمانده برای اجرای طرح های جی نف و سیماک، تصمیماتی اتخاذ و مقرر شد که پیگیری های لازم برای حل مشکل اماکن و معابر فاقد نام و پلاک استان از سوی فرمانداری ها و دستگاه های ذیربط انجام پذیرد.

فراهم کردن مقدمات اجرایی شدن شهر الکترونیک آستانه اشرفیه با توجه به پیشرو بودن این شهرستان در ارائه خدمات الکترونیک، به ویژه وضعیت مطلوب شهرستان آستانه اشرفیه در اجرای پروژه سیماک از دیگر تصمیات این جلسه بود.