مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان در مراسم اهدای کمک هزینه به ۸۰نوعروس این نهاد، نیکوکاران استان را برای تامین بخشی از جهیزیه یکهزار نوعروس فراخواند.

به گزارش نداي گيلان:  روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان به ایرنا، علیرضا محمدی عصر روز گذشته در این مراسم که به منظور توسعه و گسترش فرهنگ ازدواج آسان در سالن یادگار رشت برگزار شد، بیان کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون 850 کمک هزینه جهیزیه به مبلغ 17 میلیارد ریال به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد در گیلان پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون یکهزار نوعروس تحت حمایت کمیته امداد گیلان نیز در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه قرار دارند که در صورت تداوم مساعدت های نیکوکاران و تامین اعتبار لازم ، به آنها اهدا خواهد شد.
محمدی ادامه داد: سال گذشته برای هزار و 976 نفر از نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد گیلان مبلغ 24میلیارد و 370 میلیون ریال کمک هزینه ازدواج پرداخت شد.
وی بیان کرد: ازدواج آسان از سیره اهل بیت(ع) و سفارش اکید خدای متعال در قرآن کریم است که جوانان تحت حمایت این نهاد به آن جامه عمل می پوشانند.
گفتنی است؛ در ادامه این مراسم به 80 نوعروس تحت حمایت گیلان هریک به مبلغ 20 میلیون ریال کمک هزینه جهیزیه اهداء شد.
همچنین در این مراسم بالغ بر 500 میلیون ریال بصورت نقدی و غیرنقدی از سوی نیکوکاران گیلانی به زوج های حاضر در مراسم مساعدت شد.
حدود 120 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد گیلان هستند