مدیر کل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به کم برخورداری این استان از زیرساخت‌های ورزشی، گفت: زیرساخت های موجود پاسخگوی نیاز گیلانی‌ها نیست.

به گزارش ندای گیلان از رشت، جهانبخش آرمان در دیدار معاون وزیر ورزش با نمایندگان ورزش گیلان، نواب و رؤسای هیئت‌های ورزشی در سالن همایش‌های مهمانسرای المپیک رشت، با بیان اینکه گیلان در حوزه زیرساخت جز استان‌های کم برخوردار است، گفت: ضعف زیرساختی در بخش‌های مختلف ورزشی نتیجه کم توجهی سال‌های متمادی به ورزش گیلان بوده است.

وی با اشاره به پتانسیل‌های ورزشی گیلان در رشته‌های مختلف، افزود: گیلان در کنار بی مهری‌ها در بخش ورزش، درصد بالایی از قهرمانان ورزشی را به خود اختصاص داده و حتی در برخی شهرستان‌های گیلان شاخصه‌های قهرمانی شأن با بسیاری از استان‌ها برابری می‌کند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه این استان در بخش ورزش حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، گفت: زیرساخت‌های ورزشی گیلان پاسخ گونه نیازها و ظرفیت‌های انسانی این استان نیست و باید تغییر نگرشی در فراهم سازی زیرساخت‌ها صورت گیرد.

آرمان با انتقاد از فرسوده بودن اماکن ورزشی استان گیلان، تصریح کرد: جوانان و ورزشکاران گیلانی برای استفاده از اماکن ورزشی دچار مشکل هستند.

وی با بیان اینکه بسیاری از اماکن ورزشی گیلان در اختیار بخش خصوصی است، اضافه کرد: ورزش نباید اقتصادی و پولی باشد بلکه باید امکان ورزش رایگان برای جوانان را فراهم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه در حال حاضر هیئت‌های ورزشی اولویت استفاده از اماکن ورزشی را دارند، گفت: باید بستری فراهم شود تا همه اقشار بتوانند رایگان به ورزش بپردازند.