مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان با اشاره به ساخت ۳۵۱ فضای آموزشی در از زمان تشکیل انجمن خیرین مدرسه ساز گفت: گیلان در ایجاد فضاهای آموزشی از استان های پیشتاز کشور است.

به گزارش ندای گیلان از رشت، علی دقیق در مراسم جشنواره خیرین مدرسه ساز گیلان، اظهار کرد: دولت سیزدهم در کنار تحریم‌های ظالمانه دشمن رویکرد مدرسه سازی دارد.

وی از ساخت ۳۵۱ مدرسه و فضای آموزشی در گیلان خبر داد و افزود: این تعداد از مدارس و فضاهای آموزشی از ابتدای تشکیل انجمن خیرین مدرسه ساز در استان ساخته شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان با اشاره به وضعیت آماری رو به رشد این استان در حوزه مدرسه سازی بیان کرد: گیلان در حوزه نوسازی و ایجاد فضاهای آموزشی در کشور جز استان‌های پیشتاز است.

دقیق از آماده سازی بیش از ۸۳ واحد آموزشی در گیلان خبر داد و اضافه کرد: تاکنون ۵۵ واحد آموزشی به اتمام رسیده و مابقی در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه نوسازی مدارس و اولویت قرار دارد، افزود: مشارکت خیرین در تجهیز و نوسازی مدارس می‌تواند کمک بزرگی به ارتقای آموزشی استان کند.

اقدامات خیرین گیلانی در عرصه مدرسه سازی کم نظیر است.

محمد فائزی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در این جشنواره اظهار کرد: اهمیت خیر به اندازه‌ای است که خداوند فرستادن پیامبران را بر پایه خیر و نیکی استوار کرده است.

وی با بیان اینکه خیرخواهی و خیرورزی راه سعادت و خوشبختی را تسهیل می‌کند، افزود: خیرورزی در عرصه آموزش و پرورش از بهترین اعمال است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه خیرین گیلانی در حوزه مدرسه سازی شاهکار کردند، گفت: اقدامات خیرین گیلانی در عرصه مدرسه سازی کم نظیر و توصیف نشدنی است.

فائزی با اشاره به احداث مدرسه در کلشتر رودبار توسط خیر رودباری، بیان کرد: زبان انگلیسی و چینی در مدرسه خیرساز کلشتر رودبار آموزش داده می‌شود.

وی ادامه داد: دغدغه مندی خیرین گیلانی در اعتلای آموزشی توصیف نشدنی است.