معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه طبع مردم استان گیلان شور است، گفت: میانگین مصرف روزانه نمک در گیلان ۱۰ گرم بوده که چهار برابر استاندارد معمولی است نیاز است که شهروندان گیلانی ماهی یک یا دو بار برای چک کردن فشار خون خود به مراکز درمانی مراجعه کنند.

به گزارش ندای گیلان،محمد عباسی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون استان گیلان که در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی این دانشگاه برگزار شد با بیان اینکه سلامت و امنیت دو نعمتی است که انسان از آن غافل است، اظهار کرد: عامل غفلت ما از سلامت به دلیل بی توجهی نسبت به تهدیداتی است که سلامت انسان را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از مرگ و میرها ناشی از بیماری‌های غیر واگیر است، افزود: در بحث سلامت فردی و اجتماعی ابتدا هر فرد باید حافظ سلامت خود، سپس خانواده و بعد به عنوان نمایندگانی در ادارات برای همکاران و در جامعه اقدامات لازم را برای اطلاع رسانی انجام دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه طبع مردم استان گیلان شور است، گفت: میانگین مصرف روزانه نمک در استان گیلان ۱۰ گرم بوده که چهار برابر استاندارد معمولی است.

وی تأکید کرد: بر همین اساس نیاز است که شهروندان گیلانی ماهی یک یا دو بار برای چک کردن فشار خون خود به مراکز درمانی مراجعه کنند.

mehr