رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: پیرامون شخصیت ارزشمند و فراملی میرزا کوچک جنگلی در گذشته سکوت و کم توجهی هایی صورت گرفته است .

به گزارش ندای گیلان از رشت،محمد حسین واثق کارگرنیا در بازدید از خانه تاریخی متعلق به میرزا کوچک خان واقع در محله استادسرای رشت  اظهار کرد: روحانی شهید یونس استادسرائی (میرزا کوچک خان) هویت مردم رشت و گیلان است و شناساندن چنین شخصیت های ارزشمندی یکی از وظایف سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت است که علیرغم سالها سکوت و کم توجهی پیرامون این شخصیت والا  ، در یکصدمین سالروز شهادت این اسطوره بزرگ گیلان زمین برنامه های خوبی با همراهی صدا و سیمای مرکز گیلان برگزار شد.

  وی با بیان اینکه معرفی ابعاد مختلف شخصیت میرزا و اهداف نهضت جنگل نباید فقط منحصر به سالروز شهادت وی باشد افزود: میرزا یکی از داشته ها و افتخارات مردم رشت و گیلان است که نام مردمان این سرزمین با آن عجین شده است.
   منتخب اول مردم رشت در شورای ششم به برپایی نمایشگاه اسناد نهضت جنگل اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در برنامه های گرامیداشت یکصدمین سالروز شهادت میرزا کوچک خان نسبت به برپایی نمایشگاه های مختلفی تحت عنوان اسناد نهضت جنگل، عکس میرزا و … اقدام شد که یقینا تاثیر فراوانی در شناساندن نهضت جنگل و سردار بزرگ میرزا کوچک خان  به عامه مردم دارد.
   کارگرنیا با اشاره به اینکه باید بین نسل نوجوان و جوان جامعه و چنین شخصیت های ارزشمندی پیوست اجتماعی ایجاد  شود بیان کرد: متاسفانه بین نسل نوجوان و جوان و شخصیت هایی همچون میرزا فاصله ایجاد شده است و باید با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری این فاصله را حذف کنیم.
  وی با تاکید به پرداختن چنین محتواهایی در کتب درسی دانش آموزان تصریح کرد: شناساندن شخصیت و اهداف والای میرزا کوچک خان نیازمند انجام برنامه های متعددی است و امیدوارم مسوولین مربوطه در این باره اهتمام بیشتری داشته باشند.