نماینده وزیر بهداشت در گیلان از ترخیص ۳۵۰ بیمار بهبود یافته کرونایی در روز گذشته از سطح بیمارستان‌های استان گیلان سخن گفت و خاطرنشان کرد: این روز‌ها با کمبود نیرو‌های متخصص در سطح بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گیلان مواجه هستیم و اگر پیک دوم شیوع ویروس کرونا در استان آغاز شود به علت خستگی کادر درمانی دچار مشکل می‌شویم.

به گزارش ندای گیلان،،محمد حسین قربانی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر معادل ۴۰ درصد از جمعیت کل استان گیلان تحت پوشش طرح غربالگری کرونا قرار گرفتند اظهار داشت: امروز در گیلان تفریحی وجود ندارد؛ بنابراین سرازیر شدن مسافر به استان سلامت همه را به خطر می‌اندازد.

نماینده وزیر بهداشت در گیلان ادامه مشارکت مردم استان جهت قرنطینه خانگی و پرهیز از تردد‌های غیرضروری را خواستار شد و عنوان کرد: از تمام مسافران نوروزی می‌خواهم که گیلان را مقصد سفر نوروزی خود قرار ندهند و با مشارکت خود در این پویش با ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا جهت قطع زنجیره انتقال بیماری همکاری کنند.

قربانی ضعیف بودن زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان گیلان را مورد تأیید قرار داد و با بیان اینکه کمبود‌های بیمارستان‌ها به تدریج در حال رفع شدن است تصریح کرد: امکانات بیمارستانی و مراکز درمانی گیلان برای پوشش‌دهی خود مردم محلی ناکافی است؛ بنابراین این استان نمی‌تواند مسافران را نیز تحت پوشش قرار دهد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه نقاهتگاه رشت از بیماران مرخص شده تا بهبودی کامل نگهداری می‌کند ابراز داشت: استان گیلان در ۱۰ روز گذشته کانون بحران کرونای کشور محسوب می‌شد؛ اما با اقدامات انجام شده و بسیج ملی هم‌اینک وضعیت مناسب‌تری نسبت به قبل پیدا کرده است.

وی از ترخیص ۳۵۰ بیمار بهبود یافته کرونایی در روز گذشته از سطح بیمارستان‌های استان گیلان سخن گفت و خاطرنشان کرد: این روز‌ها با کمبود نیرو‌های متخصص در سطح بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گیلان مواجه هستیم و اگر پیک دوم شیوع ویروس کرونا در استان آغاز شود به علت خستگی کادر درمانی دچار مشکل می‌شویم.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس ضمن ابراز خرسندی از تشکیل ستاد ملی مدیریت بحران با محوریت دولت و شخص رئیس‌جمهور افزود: امیدواریم این اقدامات تأثیرات خوبی داشته باشد و به ما جهت مدیریت بحران کرونا در گیلان کمک کند از طرفی ما توقعات زیادی داریم که از ضروریات اساسی استان است و باید ترتیب اثر داده شود.