مدیرکل انتقال خون استان گیلان از پیگیرهای ویژه استاندار گیلان برای احداث پالایشگاه پلاسمای خون گیلان در اردیبهشت ماه امسال در گیلان خبر داد.

دکتر احمد مرادی در گفتگو با خبرنگار ندای گیلان  در حاشیه دیدار با فرماندار این شهرستان اظهار داشت: کلنگ احداث پالایشگاه پلاسمای خون گیلان در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار در استان گیلان با سرمایه‌گذاری ۲۲۰ میلیون دلار و  اشتغالزایی ۵۰۰ نفر در اردیبهشت ماه در ۱۲ کیلومتری رشت به زمین زده می شود.

وی افزود :با پیگیرهای استاندار گیلان در نشست رفع موانع تولید و با دستور ویژه ایشان از طریق بانک ملی استان  اقدامات لازم در خصوص آغاز پروژه صورت گرفت.

وی با بیان اینکه پروژه پس از تکمیل هفتمین پالایشگاه فراورده های خونی در خاورمیانه خواهد بود گفت: این اقدام انجام نمی شد بجز با دستور  ویژه استاندار گیلان.

مرادی با بیان اینکه دو دستگاه اتوبوس سیار واحد خون گیری در گیلان وجود دارد گفت: یک دستگاه دیگر هم بزودی بر ناوگان سیار انتقال خون گیلان افزوده می‌شود.

به گزارش ندای گیلان در جریان سفر مرادی به رودسر از فرماندار و بخشداران این شهرستان به دلیل همکاری در جهت پیشبرد اهداف این سازمان قدردانی شد.