فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از کشف و جمع آوری بیش از ۷۰ رشته تله‌های زنده پرندگان شکاری در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، رامین زراعتی اظهار کرد: هرساله از اواسط شهریور ماه با حضور پرندگان شکاری مهاجر از جمله بحری، بالابان، ترلان و… به استان گیلان عده‌ای از افراد سودجو با استفاده از روش‌های مختلف از جمله تله‌های زنده گیری اقدام به صید و زنده گیری این گونه‌های با ارزش می‌نمایند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان افزود: محیطبانان یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان با انجام گشت‌های مستمر و پایش مناطق تحت مدیریت، موفق به کشف و جمع آوری بیش از ۷۰ رشته تله زنده گیری پرندگان شکاری شدند.

وی تصریح کرد: جهت جلوگیری از صید این گونه‌های با ارزش برنامه‌های مدون حفاظتی با ایجاد گشت‌های مشترک به نیروی انتظامی و افزایش ماموریت‌های پایشی از مناطق تحت مدیریت در دستور کار کلیه واحدهای یگان شهرستان‌ها قرار گرفته است.

زراعتی در پایان از کلیه مردم طبیعت دوست استان گیلان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی، موارد را از طریق شماره تماس شبانه روزی ۱۵۴۰ اطلاع‌رسانی نمایند.