رئیس شبکه دامپزشکی انزلی گفت: در سال گذشته بیش از ۱۵ تن گوشت و مرغ فاسد در انزلی کشف و ۲۰ متخلف به مراجع قضائی معرفی شدند.

به گزارش ندای گیلان از بندرانزلی، سید مهدی موسوی با اشاره به واکسیناسیون گسترده دام و سگ در سال گذشته، اظهار کرد: در این مدت هفت هزار و ۳۴۲ رأس دام در سطح دامداری‌های صنعتی و سنتی واکسینه شده و همچنین به هزار و ۴۱۵ قلاده سگ‌های ولگرد و صاحب دار نیز واکسن هاری تزریق شد.

وی با اشاره به سمپاشی ۱۸ هزار و ۴۰۵ مترمربع جایگاه نگهداری دام در سطح شهرستان انزلی در راستای مقابله با انگل‌های دامی، افزود: به جهت مبارزه با انگل‌های خارجی بدن دام، در سال گذشته دو هزار و ۹۱ رأس دام سمپاشی شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی انزلی گفت: در سال گذشته ۱۵ هزار و ۱۳۳ کیلوگرم گوشت و مرغ فاسد در بندرانزلی کشف و امحا شد و در این رابطه ۲۰ نفر از متخلفان به مراجع قضائی معرفی شدند.

موسوی با اشاره به انجام ۶۳۵ مورد آزمایش از نهاده‌های دام و طیور در مراکز عرضه و کارخانجات، افزود: در سال گذشته توسط مزارع مرغ گوشتی شهرستان انزلی پنج میلیون و ۵۰۸ هزار و ۷۷۵ جوجه یک روزه تولید شد.

وی به صدور بیش از ۲۶ هزار مجوز حمل نهاده‌های دامی اشاره و اضافه کرد: در مدت یاد شده بیش از ۳۰۰ هزار تن نهاده‌های خوراک دام از گمرک تحت  نظارت دامپزشکی بندرانزلی ترخیص و ۱۴۱ فقره پروانه حمل نهاده‌های دامی برای خودروها صادر و یا تمدید شد.