فرمانده انتظامی سیاهکل از کشف اشیاء عتیقه ۵۰۰ میلیون ریالی مربوط به دوره اشکانی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ندای گیلان،سرهنگ “حمید محمدی نسب ” با اعلام این خبر گفت: ماموران انتظامی در پی دریافت گزارشات مردمی مبنی بر حفاری غیرمجاز توسط افرادی در یکی از روستاهای این شهرستان، جهت بررسی موضوع در محل حضور یافتند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران انتظامی با تحقیقات نامحسوس و آثار به جامانده از قاچاقچیان عتیقه در محل حفاری، مخفیگاه متهمان را شناسایی کردند، افزود: ماموران با اخذ مجوز قضایی از این منزل بازرسی کرده و موفق به کشف دو دستگاه فلز یاب، ۳۵ قطعه شئی عتیقه اعم از سه حلقه انگشتر طلا، دو عدد گوشواره، یک جام، یک پیش دستی، ۲۸ قلم سنگهای قیمتی کار شده دست و مقداری مواد مخدر تریاک کشف کردند.
وی با اعلام اینکه ۳ قاچاقچی عتیقه =در خصوص این پرونده که در منزل مسکونی حضور داشتند، دستگیر شدند، اضافه کرد: برابر اعلام کارشناسان اداره میراث فرهنگی، عتیقه های کشف شده مربوط به هزار و۳۰۰سال قبل و مربوط به دوره اشکانیان است.
سرهنگ محمدی نسب با اعلام اینکه ارزش تقریبی عتیقه های کشف شده در حدود ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده، بیان داشت: متهمان ۳۷، ۳۲ و ۳۰ ساله با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضای معرفی شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان سیاهکل در پایان از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه اخبار و اطلاعات مشکوک مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.