رئیس ثبت احوال آستارا گفت:در سه ماه گذشته، 60 مورد طلاق در این شهرستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، هفت درصد افزایش داشته است.

به گزارش ندای گیلان،ابراهیم لقمان عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به آمار وقایع چهارگانه حیاتی طی سه ماه نخست سال جاری اظهار کرد: در این مدت 349 نوزاد در آستارا به دنیا آمده که آمار ولادت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به میزان پنج درصد کاهش داشته است.

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان آستارا با اشاره به آمار مرگ‌ومیر در این شهرستان تصریح کرد: طی سه ماهه نخست سال جاری، 101 مورد مرگ‌ومیر در آستارا به ثبت رسیده که این میزان مرگ و میر در مقایسه با مدت مشابه سال 95 با 20 درصد کاهش همراه بوده است.

وی با بیان اینکه سه دفترخانه ازدواج و یک دفترخانه طلاق در شهرستان آستارا فعال هستند، خاطرنشان کرد: در فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری، 60  مورد طلاق در این شهرستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، هفت درصد افزایش داشته است.

لقمان با اشاره به کاهش آمار حیاتی ازدواج در شهرستان آستارا بیان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، 165 مورد ازدواج در دفترخانه‌های مجاز این شهرستان به ثبت رسیده که این تعداد ازدواج نسبت به سه ماهه نخست سال 95 با 20 درصد کاهش همراه بوده است.

وی مهلت قانونی برای ثبت ولادت و صدور شناسنامه نوزاد را 15 روز و مهلت قانونی برای ثبت واقعه فوت و صدور گواهی وفات را 10 روز عنوان کرد و گفت: اگر در مدت تعیین شده این دو واقعه به ثبت نرسند پیگرد قانونی دارد.

این مسؤول تعویض شناسنامه، تغییر نام و نام خانوادگی‌های بی‌معنی، حذف پسوند، درخواست و صدور کارت هوشمند ملی، ثبت فوت اتباع خارجه، صدور شناسنامه و سند برای بانوان خارجی که با ایرانی‌ها ازدواج می‌کنند را از جمله خدمات ثبت احوال شهرستان آستارا دانست.