مدیرکل صمت گیلان سرمایه‌گذاری انجام شده را بر اساس نیاز مبرم جامعه توصیف کرد و گفت: استراتژی و راهبرد ایجاد طرح‌های صنعتی گیلان متناسب با نیاز کشور و ظرفیت‌های بالقوه صادراتی ترسیم شده است و برای ایجاد این کارخانه مطالعات امکان‌سنجی فنی به شکل حرفه‌ای انجام گرفته است.

به گزارش ندای گیلان از رشت، تیمور پورحیدری با همراهی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان در حاشیه بازدید از چهار واحد صنعتی، اظهار داشت: با راه اندازی خطوط تولید سرم‌سازی در گیلان ۳۰ درصد نیاز کل کشور به سرم تامین خواهد شد.

مدیرکل صمت استان گیلان میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در طرح مذکور را ۲۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: طرح صنعتی تولید سرم و چسب پزشکی بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با ارائه تسهیلات جدید به این طرح تا چند ماه آینده به طور کامل به بهره برداری خواهد رسید.

وی سرمایه‌گذاری انجام شده را بر اساس نیاز مبرم جامعه توصیف کرد و گفت: استراتژی و راهبرد ایجاد طرح‌های صنعتی گیلان متناسب با نیاز کشور و ظرفیت‌های بالقوه صادراتی ترسیم شده است و برای ایجاد این کارخانه مطالعات امکان‌سنجی فنی به شکل حرفه‌ای انجام گرفته است.

پورحیدری حمایت از ایجاد طرح‌های صنعتی و علمی در قالب ارائه تسهیلات و برخی از معافیت‌های گمرکی را در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع اثربخش توصیف کرد و تشریح کرد: به این واحد صنعتی نیز در قالب تبصره ۱۸ و مصوبات کارگروه رفع موانع تسهیلات حمایتی پرداخت خواهد شد.

مدیرکل صمت گیلان مهمترین ویژگی و شاخصه این طرح را احیاء یک واحد صنعتی تعطیل دانست و اضافه کرد: این طرح در واقع در مکان واحد صنعتی تاسیس شده است که بیش از ۱۰ سال به علت مشکلات داخلی مدیران آن واحد تعطیل بوده و با ورود سرمایه‌گذاری جدید و راه اندازی آن زمینه اشتغال بیش از ۱۲۰ نفر فراهم شده است.