این واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 180 میلیارد ریالی با مشارکت بانک صنعت و معدن و بنیاد برکت راه‌اندازی شد.

به گزارش ندای گیلان،رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سیاهکل در حاشیه بهره‌برداری از  واحد صنعتی الیاف پلی‌استر پارس کاسپین در شهرک صنعتی اظهار کرد: این واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 180 میلیارد ریالی با مشارکت بانک صنعت و معدن و بنیاد برکت راه‌اندازی شد.

محمدرضا قلی پور مبرهن گفت: بانک صنعت و معدن 2 میلیارد یورو بابت ماشین‌آلات و 17 هزار میلیون ریال تسهیلات ایجادی به این واحد صنعتی تسهیلات اعطا کرد و بنیاد برکت نیز 14 هزار میلیون ریال در آن مشارکت کرده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سیاهکل گفت: با افتتاح این واحد صنعتی؛ برای 20 نفر به‌صورت مستقیم و برای حدود 300 نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی ایجادشده است.

قلی پور بابیان اینکه هم‌اکنون این واحد صنعتی با 50 درصد ظرفیت اسمی خود شروع به کارکرده، گفت: ظرفیت تولید اسمی این واحد صنعتی 20 تن در روز می‌باشد که هم‌اکنون در حال تولید 10 تن روز است که برای رساندن ظرفیت خود به تولید اسمی نیاز به دریافت تسهیلات دارد.

وی بابیان اینکه این واحد صنعتی به متراژ هشت هزار و 700 مترمربع و با زیربنای پنج هزار و 100 مترمربع می‌باشد، گفت: مواد اولیه این واحد صنعتی بطری‌های بازیافتی می‌باشد که به‌وسیله آن الیاف پلی‌استر را تولید می‌کند.

 

 

 

 

 


فارس