دادستان مرکز استان گیلان، متروکه و فاسدشدن برخی کالاها در انبارهای اداره اموال تملیکی خصوصا ارزاق عمومی را از لحاظ بهداشتی قابل بررسی دانست و تصریح کرد: اداره جهاد کشاورزی، استاندارد و دامپزشکی در چنین مواردی باید نقش و حضور پررنگ و فعال‌تری داشته باشند.

به گزارش ندای گیلان از بندرانزلی،حجت‌الاسلام حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان و تعدادی از مسئولان قضایی و اجرایی در راستای برنامه پیش بینی شده برای چهارمین بار در سال ۱۴۰۰ از انبارهای اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در مجتمع بندری انزلی بازدید کردند.

سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان در نشست ترخیص کالا و اتخاذ راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از انباشت کالاهای اساسی و ضروری، رفع موانع و سرعت بخشیدن به آن تصریح کرد: رسوب کالا در انبارها نارضایتی زیادی برای تجار و مدیران بنادر استان ایجاد نموده و در جلساتی که در دادگستری گیلان به همین منظور تشکیل شد دستورات لازم صادر و به مسئولان ابلاغ شد.

وی با اشاره اینکه اکنون آمار توقف کالا نسبت به ماه‌های گذشته کاهش یافته است اظهار داشت: دستگاه قضایی از تجار و سرمایه گذارانی که از بنادر گیلان استفاده می‌کنند حمایت نموده و دستورات قضایی لازم را در خصوص کاهش بروکراسی اداری و تجهیز بنادر در جهت استفاده مطلوب تجار صادر کرده است.

فلاح میری متروکه و فاسدشدن برخی کالاها در انبارهای اداره اموال تملیکی خصوصا ارزاق عمومی را از لحاظ بهداشتی قابل بررسی دانست و تصریح کرد: اداره جهاد کشاورزی، استاندارد و دامپزشکی در چنین مواردی باید نقش و حضور پررنگ و فعال‌تری داشته باشند.

وی با بیان اینکه کالاهای رسوبی در انبارها به یک پنجم کاهش یافته و در خصوص تاسیس آزمایشگاه در بندر و احداث سوله اقدامات خوبی صورت گرفته است افزود: مدیران و مسئولان باید امکانات و زیرساخت‌ها را در راستای جذب تجار و انجام امور گمرکی فراهم نمایند و همچنین سلامت عمومی مردم در انجام آزمایشات لازم پیرامون کالاهای اساسی و ارزاق عمومی در رأس اولویت کاری مسئولان گمرک استان باشد.