هواشناسی گیلان اعلام کرد:طی روزهای پنجشنبه و جمعه با توجه به شدت وزش باد احتمال آسیب به سازه‌ها، شکستن و سقوط درختان، احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع وجود داشته لذا دستگاه‌ها مربوطه باید اقدامات و تمهیدات لازم را پیش بینی کنند.

به گزارش ندای گیلان،محمد دادرس به آخرین وضعیت شرایط جوی استان گیلان اشاره و اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده گذر امواج کم و بیش ناپایدار از منطقه است.

وی با بیان اینکه در این مدت بر استان گیلان ابرناکی و مه آلود بودن هوا، در بعضی نقاط بارندگی پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود، افزود: این شرایط تا پایان هفته در منطقه تداوم دارد.

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه به تدریج در از پنجشنبه تا جمعه شاهد شکل گیری جریانات جنوبی در منطقه خواهیم بود، گفت: وزش باد جنوبی در ارتفاعات و دامنه شدید و خیلی شدید و افزایش دما پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آسمان اکثر نقاط استان گیلان کمی تا نیمه ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و مه آلود و در بعضی نقاط بارندگی پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است، گفت: دمای شهر رشت مرکز استان گیلان نیز بین ۶ تا ۱۸ درجه سلسیوس در نوسان است.

دادرس همچنین با اشاره به صدور اطلاعیه و انجام توصیه‌های لازم با توجه به وزش باد گرم، افزود: طی روزهای پنجشنبه و جمعه با توجه به شدت وزش باد احتمال آسیب به سازه‌ها، شکستن و سقوط درختان، احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع وجود داشته لذا دستگاه‌ها مربوطه باید اقدامات و تمهیدات لازم را پیش بینی کنند.

وی تأکید کرد: با توجه به در پیش بودن روز طبیعت و احتمال حضور مردم در جنگل‌ها شهروندان و مسافران باید از روشن کردن آتش جدا خودداری کنند.