مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه پیروزی جبهه مقاومت و ملت فلسطین به رهبری ایران قطعی است گفت: خاورمیانه جدید بر خلاف طرح و خواسته آمریکا و اسرائیل با محوریت ایران و جبهه مقاومت شکل می‌گیرد.

به گزارش ندای گیلان،سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی شامگاه جمعه ۲۴ اسفند در مراسم هفتمین روز شهادت شهید زاهدی و سومین سالگرد شهادت شهید سید محمد حجازی با بیان اینکه لسان‌الارض و تخت فولاد از هزاران سال پیش برقرار و قدمگاه علما، ادیبان و بزرگان بوده و از ۴۵ سال پیش مزار شهیدان شده است، اظهار کرد: در گذشته گفته می‌شد که یکی از درهای بهشت در لسان‌الارض باز می‌شود و باور من این است که ۷ هزار شهیدِ راهِ اسلام، بهشتی هستند.

وی ضمن ابلاغ سلام رهبری به تک تک تشییع کنندگان مراسم تشییع سردار زاهدی، افزود: مردم اصفهان در این یک هفته سنگ تمام گذاشتند و این شجاعت در روحیه جوانان اصفهان موج می‌زند، تشییع پیکر شهید زاهدی با زبان روزه، قلب امام زمان(عج) را خشنود کرد و روحیه جهاد و مقاومت مردم اصفهان را به جهان نشان داد؛ این حماسه دوستان انقلاب را خوشحال و دشمنان ایران و انقلاب اسلامی را غمناک کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا به وضعیت نابسامان رژیم غاصب صهیونیستی اشاره کرد و گفت: یک هفته است که صهیونیست‌ها در وحشت کامل به سر می‌برند و آماده‌باش هستند، حمله نظامی به رفح را متوقف کردند و نمی‌دانند که ایران می‌خواهد چه‌کار کند، لذا وحشت آن‌ها و حامیانشان را گرفته است. این جنگ روانی، رسانه‌ای و سیاسی برای آنها وحشتناک‌تر از خود جنگ است‌، زیرا هرشب منتظر حمله هستند و عده زیادی از آنها فرار کرده و به پناهگاه‌ها رفته‌اند.

سرلشکر رحیم صفوی ادامه داد: شهادت، گلی خوشبو و معطر است که عطر آن فقط به مشام بندگان خاص خدا می‌رسد و جهاد فی سبیل اللّه، دری از درهای بهشت است که افراد خاصی به آن می‌رسند. شهید زاهدی و شهید حجازی، عاشق قرآن بوده و و با آن مأنوس بودند؛ زیارت عاشورا، محبت چهارده معصوم به ویژه حضرت مهدی(عج) رمز عبور از پل صراط و رسیدن به رضوان الهی است. اصفهان دارالمجاهدین، دار العلما و دارالشهدا، قلب ایران و جهان اسلام و پایتخت امیرالمومنین(ع) است.

وی افزود: شهید زاهدی بعد از زیارت امام رضا (ع)، در لیالی قدر جسم پاکش تکه‌تکه شد، در حالی که با همه دوستان خداحافظی کرده بود. امروز که به زیارت خانواده صبور و متدین ایشان رفتم، روحیه قوی همسر و فرزندانشان در برابر ۱۴ سال هجران، پس از ۸ سال جنگ تحمیلی، تحسین‌‏برانگیز بود، درود خدا بر همسران و فرزندان شهدا و جانبازان که با این روحیه‌های بسیار مقاوم در عین داغداری، در ثواب شهیدان شریک هستنند.

سرلشکر صفوی ادامه داد: سردار شهید سید محمد حجازی هم از سال‌های قبل انقلاب مجاهد سبیل الله و از بنیانگذاران سپاه اصفهان بود. شهادت این عزیزان داغی فراموش‌نشدنی برای ملت ایران است، مردم ایران این شهادت‌ها را فراموش نمی‌کنند و به فضل الهی دست آمریکا و اسرائیل از منطقه غرب آسیا قطع خواهد شد.

وی با تأکید بر این‌که خون شهدای مدافع حرم همچون شهید سلیمانی، خون بیش از صد هزار شهید و مجروح جنگ غزه و خون شهدا و فرزندان جبهه مقاومت از لبنان تا یمن و از عراق تا سوریه، زمینه‌ساز آزادی قدس شریف خواهد بود، گفت: ما از مردن از راه خدا هرگز نترسیدیم و همواره در خط مقدم حضور داشتیم؛ بعد از جنگ هم خود را سرباز انقلاب و رهبر می‌دانیم، ما با شهید زاهدی و شهید صفوی نزدیک به چهل سال همرزم بودیم و اولین خصوصیت مشترک آن‌ها، حضور مشترک چندین ساله در جبهه مقاومت و تقویت این جبهه برای مبارزه با صهیونیست‌های اشغالگر، تقویت دفاع استراتژیک و امنیت ملی ایران در برابر تهدیدهای صهونیست‌ها است و دومین صفت مشترک انها تربیت هر دو شهید در مکتب اسلام ناب بود، شهید حجازی سابقه طلبگی داشتند و پدر شهید زاهدی هم یک روحانی بود که آهنگری می‌کرد و حقوق طلبگی دریافت نمی‌کرد.

سرلشکر صفوی با اشاره به سومین خصوصیت این دو شهید، ادامه داد: هر دو شهید قبل از حضور در جبهه مقاومت نیز فرمانده بودند، شهید زاهدی فرماندهی نیروی هوا فضا فرماندهی نیروی زمینی و شهید حجازی، فرماندهی نیروی مقاومت بسیج از سال ۷۶ تا ۸۶ (دوران طلایی بسیج) را بر عهده داشتند، بسیج سازندگی را شهید حجازی راه‌اندازی کرد؛ هردو شهید در معاشرت با مردم و دوستان بسیار خوش اخلاق و در زمان جنگ همچون شیران بیشه بودند و در واقع مصداق آیه «أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» بودند.

مشاور عالی فرمانده کل قوا ویژگی‌های شهید زاهدی به بیان سیدحسن نصرالله را برشمرد و گفت: شهید مهاجر الی الله، خستگی‌ناپذیر، دارای نظم و انضباط بالا، شاد در شادی جبهه مقاومت لبنان و همدرد با درد آنها همدرد بود، جنگ شجاعت ستودنی، خلاقیت، تدبیر، اشراف اطلاعاتی، آمادگی عملیاتی و تجهیزات می‌خواهد؛ ایرانی‌ها شجاع هستیم و این صهیونیست‌ها هستند که ترسوترین ملت جهان‌اند.

رهبر مجاهد مقاومت لبنان درباره شهید زاهدی گفته است که ایشان در همه مراحل می‌خواست در خط مقدم جبهه‌ها باشد و بار آخر، گفت آمده‌ام که شهید شوم.اندیشه و تفکر شهید حجازی نیز، اسلام ناب و خط سیاسی او نگاه و فرمان امام و رهبری بود، رفتارش دارای آرامش و سکینه بود چنانکخ که فرماندهی با چند صدهزار نیروی زیردست باید باشد، عصبانی نشود، زود تصمیم بگیرد و قلب محکم داشته باشد، قلب و چهره شهید حجازی نورانی و فکر ایشان متعالی بود، بیش از ۷ سال در کنار سید حسن نصرالله قوت قلب محور مقاومت و یار سردار سلیمانی در شکست و نابودی داعش بود.

وی به آخرین وضعیت منطقه و جنگ رژیم صهیونیستی در غزه اشاره کرد و گفت: یک هفته از حمله ناجوانمردانه و جنایتکارانه به کنسولگری ایران می‌گذرد و بعد از اعلام موضع صریح رهبری و مسئولان برای تنبیه رژیم صهیونیستی، تمامی ارگان‌های سیاسی و نظامی صهیونیست‌ها به لرزه در آمده‌ است؛ حمله نظامی به رفح فعلاً متوقف شده تا ببینمد ایران چگونه، کجا و کی پاسخ تلافی‌جویانه خواهد داد.اختلاف بین سیاسیون و نظامی‌های رژیم صهیونیستی تشدید شده است، چرا که همه می‌دانند کنسولگری، سرزمین یک کشور است، امروز شهروندان اسرائیل برای برکناری نتانیاهو شعار می‌دهند، تنفر از رژیم صهیونیستی و فشار افکار مردم جهان بر آنها افزایش یافته و ۹۰ کشور جهان حتی در اروپا و کشورهای غیراسلامی علیه این رژیم تظاهرات برگزارکرده‌اند، حملات مقاومت علیه اسرائیل شدت گرفته‌ و یمن در روزهای گذشته ۴ کشتی را هدف قرار داده است

دستیار فرمانده کل قوا با اشاره به اینکه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علی‌رغم صدور قطعنامه آتش‌بس در شورای ملی سازمان ملل، هیچ توافقی را امضا نکرد، تصریح کرد: به یاری خداوند، آنچه در آینده فلسطین شاهد خواهیم بود، شکست رژیم صهیونیستی و حامیان آمریکایی آن است. پیروزی جبهه مقاومت و ملت فلسطین به رهبری ایران قطعی است و خاورمیانه و غرب آسیای جدید برخلاف طرح و خواسته آمریکا و اسراییل (که برقراری رابطه اسراییل با اعراب و معرفی ایران به عنوان دشمن در منطقه بود)با محوریت ایران و جبهه مقاومت شکل خواهد گرفت که آمریکا و اسرائیل در آن شکست‌خورده‌ هستند.