تیم سپیدرود رشت موفق شد با ارئه یک بازی زیبا تیم تراکتور سازی تبریز مدعی قهرمانی لیگ برتر را در رشت با گل های مهراد بایرامی و میثم فردوسی با نتیجه 3 بر 1 شکست دهد و با 18 امتیاز کماکان در مکان ماقبل انتهایی جدول لیگ برتر قرار بگیرد.

تیم سپیدرود رشت موفق شد با ارئه یک بازی زیبا تیم پرستاره تراکتور سازی تبریز  مدعی قهرمانی لیگ برتر را در رشت با گل های مهراد بایرامی و میثم فردوسی با نتیجه 3 بر 1 شکست دهد و با 18 امتیاز کماکان در مکان ماقبل انتهایی جدول لیگ برتر قرار بگیرد.

سپیدرود رشت با ارائه نمایشی درخشان در خانه توانست با سه گل تراکتورسازی را شکست دهد و با کسب این برد برای بقا در لیگ برتر امیدوارتر از قبل مسابقات خود را دنبال کند. شاگردان لیکنز هم فرصت بسیار طلایی برای رسیدن به صدر جدول را از دست دادند تا چشم انتظار نتیجه باقی رقبا باشند. شاگردان لیکنز شاید با این شکست رتبه دوم جدول را هم از دست بدهند و باید دید در نهایت چه سرنوشتی تا پایان این هفته برای آن‌ها رقم می‌خورد.

 

روز: جمعه، تاریخ: 23/1/98 ، ساعت: 16
ورزشگاه: سردار جنگل
داور:رضا مهدوی
کمک ها: علی اکبر نوری – یوسف مغروری
کمک داوران اضافی: علی صفایی – عبدالنبی پورخلف
داور چهارم:  محمدعلی پورمتقی
ناظر: ابوطالب طاهریان

سپیدرود:

ایمان صادقی، میثم فردوسی (دقیقه 81- محمد غلامی)، میثم تهیدست، میلاد شیخ سلیمانی، محمدرضا مهدوی، محمد بلبلی، هومن ربیع زاده، مهرداد بایرامی (87- علی عباسی)، حسین شنانی (دقیقه ۹۰- جواد آقایی پور)، میلاد قربان زاده و ابراهیم لطفی

سرمربی: نادر دست نشان

 

تراکتورسازی:

محسن فروزان، ایمان سلیمی، محمد طیبی، دانیال اسماعیل‌فر، احسان حاج‌صفی، مهدی مهدی‌پور (دقیقه ۶۵- سیداحمد موسوی)، اکبر ایمانی (دقیقه 86- علیرضا نقی زاده)، مسعود شجاعی، ساسان انصاری، اشکان دژاگه و آنتونی استوکس

سرمربی: ژرژ لیکنز

 

 

 

 

کارت زرد:

دقیقه 37- محمد طیبی
دقیقه 40- حسین شنانی

دقیقه 45- میلاد شیخ سلیمانی

دقیقه ۵۴- اکبر ایمانی

دقیقه 90+3: محمد بلبلی

 

اخراج:

دقیقه 95 جواد آقایی پور

 

شرح نیمه اول:

۴۵ دقیقه اول این مسابقه به شکل بسیار زیبایی دنبال شد. هر دو تیم به دنبال کسب پیروزی و باز کردن دروازه حریف خود بودند که در این راه سپیدرود بسیار موفق ظاهر شد. با اشتباه مهلک فروزان در دقیقه ۲ بازی مهرداد بایرامی این فرصت را پیدا کرد تا دروازه تیم سابق خود را باز کند. در ادامه تراکتور بازی را در دست گرفت و می‌توانست در همان دقایق ابتدایی به گل برسد که این فرصت را استوکس از دست داد. در ادامه کاپیتان با تجربه این تیم از اشتباه دروازه بان میزبان نهایت استفاده را برد و با ضربه استثنایی نتیجه بازی را به تعادل کشید. اما این پایان کار نبود و در ادامه میثم فردوسی گل زیبا شجاعی رل تلافی کرد  و  شوت استثنایی از پشت محوطه جریمه گل دوم را برای سپیدرود به ثمر رساند تا آنها برنده به رختکن بروند و در انتظار نیمه دوم باشند.

 

شرح گل:

دقیقه 2- سپیدرود یک – تراکتورسازی صفر، (مهرداد بایرامی): ایمان سلیمی پاس رو به عقبی را برای فروزان ارسال کرد که توپ با پله شدن در اختیار گلر مهمان گرفت و او با اشتباهی مهلک توپ را در اختیار بایرامی قرار داد و این مهاجم با ضربه روی پا گل اول را برای سپیدرود به ثمر رساند.

 

دقیقه 23- سپیدرود یک – تراکتور یک، (مسعود شجاعی): کاپیتان تراکتور از سمت راست صاحب موقعیت شد و با تیزهوشی مثال زدنی از خروج صادقی استفاده کرد و توانست به زیبایی و با چیپ استثنایی دروزاه سپیدرود را بازی کند و نتیجه بازی را به تعادل بکشد.

 

دقیقه 33- سپیدرود دو – تراکتورسازی یک، (میثم فردوسی): بازیکنان سپیدرود با انجام پرس در پشت محوطه جریمه تراکتور توپ را در اختیار گرفتند و بلبلی با پاسی میثم فردوسی را صاحب موقعیت کرد. این هافبک هم با انجام حرکت بدن زیبا و سپس شلیک شوت استثنایی توپ را به گوشه دروازه فروزان فرستاد.

 

دقیقه 66- سپیدرود سه – تراکتورسازی یک، (مهرداد بایرامی): حسین شنانی با حرکت تکنیکی از میانه زمین طیبی را از پیش رو برداشت تا با نفوذ به محوطه جریمه شوتی را به سمت دروازه شلیک کند. در ادامه فروزان با دفع اشتباه و‌ عجیبی توپ را جلوی پای بایرامی قرار داد تا او با فروپاشی دروازه اختلاف را به دو برساند.

 

موقعیت حساس:

دقیقه 6- شوت خطرناک حسین شنانی از پشت محوطه جریمه را محسن فروزان از زیر طاق دروازه به کرنر فرستاد.
دقیقه 8- شوت زمینی و خطرناک مهرداد بایرامی از داخل محوطه جریمه در اختیار گلر تراکتورسازی قرار گرفت.

دقیقه 17- دانیال اسماعیلی فر با پاس در عمق عالی استوکس را با صادقی تک به تک کرد که شوت این بازیکن به صورت خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 26- دژاگه از سمت چپ زمین کرنر را به محوطه جریمه ارسال کرد که ضربه سر خطرناک طیبی پس از برخورد به تیر دروازه برگشت داده شد.

دقیقه 41- مسعود شجاعی از پشت محوطه جریمه باز هم موقعیت شوتزنی پیدا کرد که ضربه سر ضرب و روی پا او به طور خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 42- حسین شنانی از پشت محوطه جریمه ضربه فنی و خطرناکی را به سمت دروازه شلیک کرد که محسن فروزان آن را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۵۱- احسان حاج صفی سانتر خطرناکی را بر روی دروازه انجام داد که ضربه سر استوکس از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۸- شوت خطرناک و روی پای احسان حاج صفی از بالای دروازه به بیرون رفت.