فرماندار شهرستان رشت طی پیامی سالروز سوم خرداد فتح خرمشهر را به رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مردم شریف شهرستان رشت تبریک گفت.

به گزارش ندای گیلان از رشت،حمید رضا امام پناهی همزمان با سالروز حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر با ارسال پیامی این یوم الله را به خانواده معظم شهدا، رزمندگان، ایثارگران و جانبازان تبریک گفت.

متن این پیام بدین شرح است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
در آستانه چهلمین سالگشت حماسه سوم خرداد، یادآور آزادسازی خرمشهر قهرمان پس از ۵۷۸ روز اشغال و روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی قرار داریم.
 پس از افتخارآفرینی فرزندان روح الله کبیر (ره) در سوم خرداد ۶۱ و به اسارت درآمدن بیش از ۱۹ هزار تن از متجاوزین بعثی، جنگ تحمیلی وارد مرحله ای نوین گردیده و این پیروزی نقطه آغازی شد بر تحمیل اراده ملت به متجاوزان و بدخواهان ایران و تامین امنیت پایدار جمهوری اسلامی.
 اگر چه دشمن بعثی خرمشهر را تبدیل به دژی تسخیر ناپذیر کرده بود و هیچ کس در جهان حتی تصور پیروزی رزمندگان اسلام را در خیال نمی پروراند، اما ایمان و اراده پولادین ملت و دفاع یکپارچه ارتش، سپاه و بسیج مردمی در کنار نصرت الهی در خلق حماسه آزادسازی خرمشهر، محاسبات اشتباه دشمن در مورد ایران اسلامی را آشکار ساخته و بر همگان مسجل نمود که پایان هر شرارتی که دشمن آغاز کند با ایران خواهد بود.
 شایسته است تا روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی، آغاز جهادی باشد در تبیین ابعاد مختلف دفاع مقدس و صاحبان اندیشه با انتشار کتب، برگزاری نشست‌های تخصصی، همایش‌ها و یادواره‌ها، بیان شعر و خاطره، خلق نماهنگ و موسیقی در مقام مقابله با شبهه افکنی دشمنان بر آمده و رسالت فرهنگی خود را به انجام رسانند.
 اینجانب با تبریک حماسه سوم خرداد به فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای و ملت همیشه سرافراز ایران اسلامی، یاد شهدای والامقام عرصه دفاع از انقلاب و کشور را گرامی داشته و با خون پاک شهدای استقرار و استمرار این نظام الهی پیمان می بندیم که تا پایان تهدیدات استکبار و صهیونیسم جهانی، لحظه ای از اطاعت رهبری معظم و دفاع از آرمان‌های انقلاب غافل نباشیم.
حمید رضا امام پناهی
فرماندار شهرستان رشت