وزارت دفاع آمریکا( پنتاگون) نخستین تصاویر ویدئویی از حمله به مخفیگاه رهبر گروه تروریستی داعش را منتشر کرد.

به گزارش ندای گیلان و به نقل از روسیا الیوم، ژنرال «فرانک مکنزی» فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا( سنتکام)، عصر دیروز طی گفت‌وگویی مطبوعاتی به عملیات قتل «ابوبکر البغدادی» رهبر گروه تروریستی داعش در ادلب سوریه پرداخت.

ژنرال مک‌کنزی به خبرنگاران گفت: «پس از ورود نیروهای آمریکایی به مخفیگاه ابوبکر البغدادی برای دستگیریش، رهبر داعش تلاش کرد از طریق تونل فرار کند ولی تونل مسدود بود؛ او تلاش کرد از طریق تیراندازی از خود دفاع کند ولی، سپس جلیقه انتحاری خود را منفجر کرد و کشته شد. همچنین در جریان این انفجار، دو کودک کشته شدند.»

5dba02d34c59b70ed05154ee

آمریکا یکشنبه ادعا کرد که نیروهای ویژه آمریکایی طی عملیاتی، به مخفیگاه ابوبکر البغدادی در استان ادلب در شمال غربی سوریه حمله کردند که به قتل وی منجر شد.

به گفته فرمانده سنتکام پس از این درگیری اولیه، در حالی‌که نیروهای آمریکایی مخفیگاه ابوبکر البغدادی را محاصره کرده بودند، به زبان عربی از کسانی که در داخل بودند خواسته شده بود تا تسلیم شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: «پس از خودکشی البغدادی، نیروی ما زباله‌های زیادی را از تونل پاک کردند و باقی مانده‌های جسد البغدادی را برای تأیید هویت دی.ان.ای محافظت کردند.»

ژنرال مکنزی تأکید کرد که جسد البغدادی، «طبق قوانینی که در هنگام درگیری نظامی اعمال می‌شود»، به دریا انداخته شد.