مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: سهم امسال استان گیلان برای اجرای طرح مشاغل خانگی حدود ۳۹۴ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

به گزارش ندای گیلان از رشت،عباس علیزاده با اشاره به پرداخت تسهیلات به طرح‌های مشاغل خانگی در گیلان، گفت: نرخ سود این تسهیلات پایین بوده و امکان ایجاد فرصت شغلی برای بانوان را فراهم می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان افزود: اگر این اشتغال در سطح یک کارگاه رخ دهد بخشی از هزینه‌های کارگاه مانند هزینه‌های آب، برق، گاز و حتی هزینه‌های رهن و اجاره تقلیل پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۶۲ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح مشاغل خانگی در گیلان پرداخت شد، تصریح کرد: پرداخت این تسهیلات ۳۸۴ فرصت شغلی در استان گیلان ایجاد کرد.

علیزاده از افزایش سهم تسهیلات دریافتی گیلان در سال جاری خبر داد و بیان کرد: سهم در نظر گرفته شده برای اشتغالزایی خانگی استان گیلان برای امسال حدود ۳۹۴ میلیارد تومان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه افراد با دریافت تسهیلات می‌توانند در خانه نیز اشتغالزایی کنند، افزود: علاقمندان برای دریافت این تسهیلات می‌توانند به پرتال این اداره مراجعه کنند.

علیزاده عنوان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی در استان گیلان در ۳۵۰ گرایش مختلف است و فرصتی مناسب برای درآمدزایی جامعه هدف محسوب می‌شود.