مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: امسال مبلغ ۳۷ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان جهت ساخت، تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان کمیته امداد در استان گیلان اختصاص یافت.

به گزارش ندای گیلان از رشت،عباس اهرابی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مسکن روستائیان اظهار داشت: توجه به مسکن روستایی در صدر برنامه‌های کمیته امداد استان گیلان قرار دارد زیرا درصد بالایی از بافت‌های روستایی مقاومت لازم را ندارند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان به اهمیت توانمندسازی خانوارها و برطرف‌کردن مشکلات مسکن آنان اشاره کرد و ابراز داشت: بسیاری از مددجویان کمیته امداد گیلان فاقد مسکن بوده یا حتی از مسکن مناسبی برخوردار نیستند که در این راستا سعی می‌کنیم تا تمامی نیازمندان خانه‌دار شوند.

اهرابی با اشاره به اینکه بخش زیادی از جامعه مددجویی را خانوارهای ساکن روستاها تشکیل می‌دهند خاطرنشان کرد: امروز داشتن مسکن مناسب توسط خانوارها در حقیقت ارتباط مستقیمی با ایجاد اشتغال توسط مددجویانی که در روستا‌ها ساکن هستند دارد.

وی عوامل مهاجرت روستائیان به شهرها را مورد اشاره قرار داد و افزود: بسیاری از روستائیان به‌ دلیل نیاز به مسکن مناسب و شغل پایدار مجبور به مهاجرت به شهرها می‌شوند که کمیته امداد استان با ساخت مسکن و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی می‌تواند از این مهاجرت جلوگیری کند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان به اختصاص 37 میلیارد و 650 میلیون تومان برای ساخت، تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان در استان گیلان خبر داد و ابراز داشت: با این میزان اعتبار عملیات ساخت، تعمیر و بازسازی برای 2 هزار واحد مسکن محرومان در استان اجرایی می‌شود.

شهرداری و فرمانداری ها زمین اهدا کنند؛برای محرومان بدون زمین خانه می سازیم

اهرابی با بیان اینکه تعداد زیادی از مددجویان، زمینی برای ساخت مسکن ندارند گفت: کمیته امداد استان گیلان در صورت اعطای زمین از سوی استانداری، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها، شوراهای اسلامی شهر و روستاها و خیران، ساخت مسکن برای نیازمندان را بر عهده می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد در راستای تأمین مسکن برای مددجویان با خانوارهای عائله‌مند و پرجمعیت است خاطرنشان کرد: البته بخشی از اعتبارات ساخت، تعمیر و بازسازی مسکن محرومان در سال جاری با مشارکت خیران و بستگان مددجویان تأمین می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه بسیاری از خانواده‌ها دارای دو یا سه فرزند هستند که این خانواده‌ها هم در اولویت ساخت مسکن قرار دارند افزود: با مشارکت خیران و مردم نیکوکار در امر ساخت مسکن می‌توان تعداد مسکن بیشتری در اختیار محرومان قرار دهیم.