ندای گیلان در بخش اینفوگرافی جشنواره رسانه ای ابوذر به عنوان رسانه برگزیده معرفی شد.

به گزارش ندای گیلان،اختتامیه ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان گیلان ویژه اصحاب رسانه و خبرگزاری‌ها امروز در سالن اجتماعات منطقه آزاد انزلی برگزار و نفرات برتر در ۱۰ قالب جشنواره شامل خبر، گزارش، مصاحبه، مقاله، یادداشت، عکس، کاریکاتور، اینفوگرافیک، موشن گرافیک و فیلم کوتاه با رأی داوران مشخص و معرفی شدند.

در این جشنواره بیش از یک هزار آثار ارسال‌شده بود که جهش تولید و اقتصاد مقاومتی، بصیرت و دشمن‌شناسی، مبارزه با تروریسم و خروج آمریکا از منطقه، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، مسائل صنفی خبرنگاران، کرونا و کمک مؤمنانه، ۴۰ سالگی دفاع مقدس، دستاوردهای انقلاب اسلامی، بسیج و حوزه‌های اقدام و امیدآفرینی محورهای موضوعی و فرصت‌ها و معضلات برنج و چای از محورهای بومی و ویژه این جشنواره بودند.

اینفوگرافیک یکی از بخش‌های این جشنواره بود که محمد جمشیدی چناری از رسانه گیل سو با رأی داوران جشنواره موفق به کسب رتبه اول شد و رضا اکبری کتمجانی از خبرگزاری مهر و الیاس بشری از پایگاه خبری ندای گیلان به ترتیب دوم و سوم شدند.

در بخش موشن گرافیک، مهدی علینیا فعال فضای مجازی موفق به کسب رتبه اول در این بخش شد، داوران در این بخش کسی را شایسته دریافت رتبه دوم ندانستند و محمدجواد کوچک پور از سایت دیارمیرزا حائز رتبه سوم در این بخش شد.

در بخش عکس نیز با رأی داوران جشنواره، عباس عاشوری از سایت ۸دی حائز رتبه اول در این بخش شد و مهدی حسین نژادی از خبرگزاری میزان و حمیدرضا علیپور از خبرگزاری شبستان نیز به ترتیب به رتبه‌های دوم و سوم در بخش عکس دست‌یافتند.

در بخش فیلم نیز مهدی علینیا فعال فضای مجازی با رأی هیات داوران به مقام اول این بخش از جشنواره دست‌یافت، فاطمه احمدی از خبرگزاری فارس و امین زمان پور فعال فضای مجازی به‌صورت مشترک حائز رتبه دوم شدند و رضا اکبری کتمجانی از خبرگزاری مهر نیز به مقام سوم در این بخش دست‌یافت.

در بخش تیتر این جشنواره، مریم امدادی از خبرگزاری صداوسیما با رأی هیات داوران به مقام اول دست‌یافت، میلاد ابراهیمی از سایت آوای رشت ازنظر داوران حائز رتبه دوم در این بخش شد و سعید شفیعی ثابت از خبرگزاری فارس نیز به مقام سوم این بخش از جشنواره دست‌یافت.