مدیر خدمات شهری شهرداری رشت با تاکید بر اینکه نمی توان منتظر معجزه برای نجات رودخانه های رشت بود خاطر نشان کرد:شهروندان نیز می توانند با اصلاح برخی عادت ها به بهبود وضعیت فعلی به سهم خود کمک نمایند.

به گزارش ندای گیلان،حامد بشردانش با اشاره به پاکسازی ویژه محلات و حاشیه رودخانه ها به منظور استقبال از بهار و آغاز سال نو اظهار داشت: حوزه خدمات شهری شهرداری رشت با تمام توان و به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به شهروندان است و یکی از این اقدامات پاکسازی حاشیه رودخانه ها است.

مدیر خدمات شهری شهرداری رشت بابیان اینکه انتظار می رود شهروندان نیز همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند تصریح کرد: در روزهای سرد زمستان، نیروهای پاکبان با تلاش مثال زدنی در حال آماده سازی فضای شهر برای استقبال سال نو هستند و به همین دلیل از شهروندان تقاضا دارم برای رعایت حال این قشر زحمتکش از رها کردن زباله در حاشیه رودخانه ها پرهیز نمایند.

وی با اعلام اینکه گاهی پاکبانان با لباسی خیس و در هوایی سرد مجبور به کار در شرایط سخت به منظور پاکسازی حاشیه رودخانه ها و کانال ها هستند افزود: متاسفانه بسیاری از زباله ها توسط برخی از کسبه و یا ساکنین منطقه در حاشیه رودخانه و یا داخل کانال ها رها شده و همین امر کار پاکسازی را با سختی بیشتر همراه کرده است.

بشردانش خواستار همکاری شهروندان برای داشتن شهری پاکیزه تر شد و گفت: فرهنگ غنی شهر رشت که ریشه در تاریخ پرافتخار این شهر و مردمانش دارد باید در حفظ نظافت محیط زیست نیز نمایان شود و با رودخانه های رشت که سالها مورد بی مهری قرار گرفته اند برخورد مسئولانه تری صورت بگیرد.

مدیر خدمات شهری شهرداری رشت با تاکید بر اینکه نمی توان منتظر معجزه برای نجات رودخانه های رشت بود خاطر نشان کرد: هرچند مسئولین در وضعیت امروز رودخانه ها نقش بسیاری داشته اند اما شهروندان نیز می توانند با اصلاح برخی عادت ها به بهبود وضعیت فعلی به سهم خود کمک نمایند.

وی خواستار در نظرگرفتن شرایط کاری سخت پاکبانان توسط شهروندان شد و تصریح کرد: همه ما در برابر محیط زیست، آیندگان و شهرمان مسئولیم و به یاد داشته باشیم که رها کردن زباله، علاوه بر گام برداشتن در مسیر نابودی محیط زیست، منجر به ایجاد شرایط کاری سخت تر برای نیروهای حوزه خدمات شهری نیز می شود.

حامد بشردانش در پایان ضمن تقدیر از فعالیت برخی سازمان های مردم نهاد و حرکت های مردمی به منظور نهادینه کردن فرهنگ احترام به محیط زیست، اذعان داشت: چنین اقداماتی می تواند از تشدید وضعیت بحرانی رودخانه ها و همچنین ایجاد زحمت مضاعف برای پاکبانان جلوگیری نماید.