رئیس سازمان آتش نشانی با بیان اینکه از هشت صبح جمعه  گذشته بیش از ۳۷ حادثه و آتش سوزی ثبت شد، گفت: از این تعداد ۳۳ مورد مربوط به مهار آتش سوزی علفزار و جنگل بوده که بسیاری از آن در کنار منازل مسکونی بوده است.

به گزارش ندای گیلان،شهرام مؤمنی  با اشاره به هشدار هواشناسی گیلان مبنی بر وزش باد جنوبی، اظهار کرد: با آغاز وزش باد شاهد وقوع چندین فقره آتش سوزی در شهر رشت بودیم.

وی افزود: با توجه به این این هشدار بیش از ۷۰ آتش نشان غیر شیفت بواسطه وزش شدید باد گرم و اعلام آتش سوزی‌های بسیار گسترده خبر داد.

مؤمنی در ادامه با بیان اینکه از هشت صبح جمعه  گذشته بیش از ۳۷ حادثه و آتش سوزی ثبت شد، گفت: از این تعداد ۳۳ مورد مربوط به مهار آتش سوزی علفزار و جنگل بوده که بسیاری از آن در کنار منازل مسکونی بوده است.

وی با اشاره به شدت آتش سوزی جنگل در چند نقطه از بلوار لاکان، جماران، مسکن مهر شهر رشت، ادامه داد: وزش باد بسیار شدید بوده و این سبب شده تا عملیات خاموشی برای تیم‌های اطفای حریق سخت شود.

مؤمنی در ادامه با تأکید بر اینکه با توجه به شدت آتش سوزی‌های همزمان شهروندان هوشیار باشند، اضافه کرد: شهروندان از روشن کردن آتش خودداری و نکات ایمنی را با جدیت بیشتری رعایت کنند که شاهد حوادث ناگوار نباشیم.