سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه وضعیت عمومی اقتصاد استان گیلان نسبتا پایدار و خوب است، گفت: نرخ بیکاری در بهار سال ۹۸ در استان گیلان ۸.۲ درصد است در حالی که این میانگین در سطح کشوری ۱۰.۸ درصد است.

به گزارش ندای گیلان به نقل از مهر،ارسلان زارع ظهر پنجشنبه در نشست کارگروه رفع موانع تولید که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد با تاکید بر اینکه برای حفظ ثبات و رشد مولفه‌های کلان کشور نیاز به توجه مستمر به منویات رهبر معظم انقلاب است، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی منجر به توسعه و عبور از شرایط سخت اقتصادی می‌شود.

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به افزایش تولید ناخالص ملی و شاخص‌های اقتصادی با استفاده از سیاست‌های اقتصادی، گفت: بازگشت ۳۰۰ واحد تعطیل و نیمه تعطیل به عرصه تولید نتیجه پیگیری های کارگروه اقتصادی، بانک‌ها و بخش خصوصی است.

وی بررسی، تبادل نظر و حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی را از جمله اقدامات دولت در کارگروه رفع موانع تولید عنوان کرد و افزود: افزایش صادرات، استفاده از ظرفیت بنادر در فضای تحریم از جمله موارد ضروری است.

زارع با بیان اینکه وضعیت عمومی اقتصاد استان گیلان نسبتا پایدار و خوب است، ادامه داد: نرخ بیکاری در بهار سال ۹۸ در استان گیلان ۸.۲ درصد است در حالی که این میانگین در سطح کشوری ۱۰.۸ درصد است.

سرپرست استانداری گیلان با تاکید بر احقاق حقوق مردم، گفت: موضوع حل مشکل پسماند و فاضلاب‌های شهری از جمله موارد است که باید مورد توجه قرار گیرد.