نایب رئیس شورای شهر پیربازار گفت: وجود گاردریل در محدوده شهری مرسوم نبوده و معمولاً گاردریل در خارج از محدوده شهرها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به‌رغم پیگیری ها در این زمینه تسریع در کار صورت نمی گیرد.

به گزارش  ندای گیلان از رشت،مازیار ابراهیمی نایب رئیس شورای  شهر پیربازار با انتقاد از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان در جهت عدم جمع آوری گاردریل محدوده ورودی شهر پیربازار افزود: با توجه به پیگیری های صورت گرفته و مکاتبات انجام شده با دستگاه های مسئول تاکنون اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است.

وی افزود: وجود گاردریل در محدوده شهری مرسوم نبوده و معمولاً گاردریل در خارج از محدوده شهرها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما علی رغم پیگیری ها در این زمینه تسریع در کار صورت نمی گیرد.

ابراهیمی بیان داشت: با کمک یکی از نمایندگان سخت کوش شهرستان رشت در مجلس در خصوص جذب اعتبار 1۰۰ میلیارد ریالی برای جمع آوری این گاردریل و نصب بلوار از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور امیدواریم اداره کل راهداری گیلان هرچه سریعتر نسبت به جذب این اعتبار و عملیاتی شدن این پروژه اقدام کند.

نایب رئیس شورای شهر پیربازار افزود:  با توجه به اینکه در این محدوده واحدهای مسکونی و تجاری وجود دارد، شهروندان و دانش آموزان و همچنین کسبه با مشکلات فراوانی در این زمینه روبرو هستند که نیاز به اقدام فوری و رفع این مشکل دارد.

ابراهیمی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهر پیربازار تازه تاسیس بوده و با مشکلات فراوانی روبرو است، نیازمند توجه جدی مسئولان استانی و شهرستانی و نمایندگان شهرستان رشت در مجلس به این شهر نوپا است تا مدیریت شهری بتواند پاسخگوی نیازهای اولیه شهروندان باشند.

وی با بیان اینکه خیابان شهید قربان نژاد شهر پیربازار چندین سال است که توسط دهیاری سابق پیربازار زیرسازی و تعریض شده و آماده آسفالت است افزود؛ این خیابان یکی از مناطق حادثه خیز شهر پیربازار بوده و باعث ایجاد چندین حادثه منجر به فوت شهروندان عزیز شده است، به رغم پیگیری‌های صورت گرفته از طریق اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان رشت این خیابان یک کیلومتری آسفالت انجام نشده است که زیرسازی آن نیز در حال تخریب بوده و موجب از بین رفتن بیت المال می شود.