استاندار گیلان با بیان اینکه همه باید به آموزش و پرورش در تحقق برنامه‌ها کمک کنند افزود: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند تمامی برنامه‌ها را به مرحله اجراء برساند.

به گزارش ندای گیلان،مصطفی سالاری صبح امروز در آیین بازگشایی مدرسه زینبیه شهرستان رودسر که با حضور معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و بهار علم و دانش به دانش‌آموزان اظهار داشت: حضور در مراسم بازگشایی مدارس به عنوان پایگاه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان از افتتارودسر

ح یک معدن طلا مهم‌ تر است.

وی با اشاره به اهمیت نقش آموزش و پرورش در توسعه کشور و بالندگی اجتماعی تصریح کرد: نقش تربیتی مدارس و پرورش فرهیختگان در این مکان می‌توانند تأثیر بسزایی در پیشرفت کشور داشته باشد.

استاندار گیلان با بیان اینکه همه باید به آموزش و پرورش در تحقق برنامه‌ها کمک کنند افزود: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند تمامی برنامه‌ها را به مرحله اجراء برساند و در این مسیر نیازمند حمایت همه‌جانبه سایر دستگاه ها برای فراهم سازی شرایط پیشرفت تحصیلی و علمی نسل جدید است.

نماینده عالی دولت در گیلان به دوران خدمتی خود به عنوان معلم نیز اشاره و تصریح کرد: اگر بدون داشتن برنامه برای دانش‌آموزان از سنین پایه به جلو گام برداریم به یقین نمی‌توانیم در پایان متوسطه دوم فرد مفیدی به جامعه تحویل دهیم.

وی بر ضرورت توجه به آموزش بهتر در مدارس و استفاده از هرگونه امکانات و ابزار برای افزایش سطح علمی دانش‌آموزان و نیز ارتقاء آموزش با روش‌های نوین تاکید کرد.

 سالاری افزود: امیدواریم دانش آموزان و معلمان سال تحصیلی جدید را با انگیزه آغاز کنند و تفاوت در پایان سال تحصیلی مشهود باشد.

وی همچنین با اشاره به حادثه تروریستی روز گذشته در اهواز گفت: دیروز به واسطه از دست دادن برخی از هموطنانمان روز تلخی را سپری کردیم اما باید وجود این تلخی‌ها روز به روز بر وحدت و همدلی میان مردم و مسئولان و نیز بر صلابت و عظمت ملت ایران می‌افزاید.