استاندار گیلان به هدف گذاری صورت گرفته در سال جهش تولید مبنی بر تک رقمی کردن نرخ بیکاری استان با اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی اشاره و خاطرنشان کرد: در این راستا برنامه‌هایی از جمله اتمام طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد، واگذاری طرح‌های دولتی به بخش خصوصی، واگذاری طرح‌های راکد تحت تملک بانک‌ها به بخش خصوصی و افزایش شیفت کاری واحدهای فعال موجود و ایجاد توسعه درنظرگرفته شده است.

به گزارش نارسلان زارع استاندار گیلان در در سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان با قدردانی از همکاری مردم در حمایت از خدمتگزاران خود برای اجرای تصمیمات ستادهای ملی و استانی مقابله کرونا؛ حمایت‌های دولت، رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در تأمین درخواست‌های استان را از عوامل موفقیت در مدیریت کرونا عنوان کرد.

وی بیان داشت: این حمایت‌ها ضمن اینکه قوت قلبی برای ادامه خدمت با انگیزه کادر درمان، پزشکان و پرستاران بود؛ زمینه‌ساز خرید و نصب تجهیزات در بیمارستان های مختلف به ویژه در مرکز استان شد که در درمان بیماران و کاهش تلفات بسیار اثرگذار بود.

استاندار گیلان  به تشکیل جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در نخستین روزهای سال جاری متناسب با شعار راهبردی تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان جهش تولید اشاره و خاطرنشان کرد: در این جلسه از مدیران خواسته شد تا برنامه‌های متناسب با شعار سال را به دبیرخانه ستاد ارسال و ضمن شتاب بخشی در انجام پروژه‌های باقیمانده از سال قبل، طرح‌های مشخص و کاربردی را برای سال جاری تعریف کنند.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۳ و پنج دهم درصدی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی تعریف شده استان در سال ۹۸ با حمایت دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گیلان گفت: هفت پروژه اقتصاد مقاومتی در سال گذشته به بهره‌برداری رسیده و چهار پروژه نیز پیشرفت بالای ۸۰ درصد و سایر طرح‌های این حوزه هم بیش از ۵۰ درصد رشد دارند .

زارع با بیان اینکه به رغم قرارداشتن در دوره شیوع بیماری کرونا از روزهای نخست امسال، ۴۱ پروژه اقتصاد مقاومتی با سه هزار و ۳۱۱ شغل برای سال جاری تعریف شد، افزود: ۱۲۸ پروژه جهش تولید نیز با شش هزار و ۷۶۴ شغل که ۹۲ پروژه آن قطعی شده، تعریف شد که مجموعاً در حوزه اقتصاد مقاومتی ۱۰ هزار شغل درنظرگرفته شده است.

وی یادآوری نرخ ۱۰ و سه دهم درصدی بیکاری استان در سال گذشته که سه دهم درصد از متوسط کشوری پایین تر بود، گفت: نرخ تورم استان در فروردین ماه سالجاری معادل ۳۱ و سه دهم درصد و ۹ دهم درصد کمتر از نرخ تورم کشوری بود که رتبه نهم کمترین تورم در کشور محسوب می‌شود.

استاندار گیلان به هدف گذاری صورت گرفته در سال جهش تولید مبنی بر تک رقمی کردن نرخ بیکاری استان با اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی اشاره و خاطرنشان کرد: در این راستا برنامه‌هایی از جمله اتمام طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد، واگذاری طرح‌های دولتی به بخش خصوصی، واگذاری طرح‌های راکد تحت تملک بانک‌ها به بخش خصوصی و افزایش شیفت کاری واحدهای فعال موجود و ایجاد توسعه درنظرگرفته شده است.