سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در واکنش به خبر دستگیری دو نفر از نیروهای مجموعه این اداره کل در رودبار به جرم دریافت رشوه گفت: این افراد از نیروهای شرکت خدماتی طرف قرارداد هستند که در شهرستان رودبار مشغول به کار بودند.

به گزارش ندای گیلان به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی گیلان، در پی انتشار خبر بازداشت دو کارمند اداره منابع طبیعی رودبار در رسانه‌های به جرم دریافت رشوه سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان اعلام کرد: این افراد از نیروهای شرکت خدماتی طرف قرارداد هستند که در شهرستان رودبار مشغول به کار بودند.

میر حامد اختری افزود: این اداره کل فروردین ماه امسال پس از دریافت گزارش تخلف دو نفر از نیروهای شرکتی شهرستان رودبار به موضوع ورود کرد و پس از احراز تخلف و اعتراف آنها، به دادگستری شهرستان رودبار معرفی و بلافاصله نیز هر دو نفر از شرکت مربوطه اخراج شدند.

وی گفت: جنگلبانان و پرسنل منابع طبیعی علی رغم وسعت عمل و کمبودها با توجه به حساسیت حفاظت و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی گیلان، بارها و بارها ثابت کرده‌اند تا پای جان از وظایف ذاتی خود عدول نمی‌کنند و در این راه خطیر شهدایی همچون «شهید پیروی» و «شهید غفاری» و مصدومان متعددی را نیز تقدیم کرده‌اند.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان افزود: به مردم عزیز استان اطمینان می‌دهیم که فرزندان و سربازان شما در ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری استان در صورت مشاهده تخلف از اشخاص، در هر لباس و منصبی که باشند، طبق قانون برخورد خواهند کرد.

گفتنی است؛ روز گذشته اخباری به نقل از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبار درباره بازداشت دو کارمند منابع طبیعی و یک دهیار در رودبار به اتهام دریافت رشوه بازداشت شدند.