مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه قدمت شبکه برق استان بالا است و خطوطی که در برف سال گذشته پاره شده بودند بالای ۴۰ سال عمر دارند افزود: متوسط عمر ۹۶ کیلومتر خطوط فوق توزیع برق استان، ۲۷ سال است.

به گزارش ندای گیلان،بهمن داراب زاده در گفتگویی با بیان اینکه دو هزار و ۸۵۰ مدار خطوط انتقال و فوق توزیع در استان گیلان وجود دارد گفت: ۷۱ پست فوق توزیع برق نیز در استان گیلان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه در برف سال گذشته ۹۶ کیلومتر از طول خطوط فوق توزیع استان آسیب دید گفت: پست‌های ما در شرایط برف آسیب‌دیدگی ندارند اما خطوط در معرض مستقیم برف هستند و دچار مشکلاتی می‌شوند.

وی با بیان اینکه قدمت شبکه برق استان بالا است و خطوطی که در برف سال گذشته پاره شده بودند بالای ۴۰ سال عمر دارند افزود: متوسط عمر ۹۶ کیلومتر خطوط فوق توزیع برق استان، ۲۷ سال است.

داراب زاده با تاکید بر اینکه مأموران این شرکت از ساعات قبل از شروع بارش در نقاط حساس حضور می‌یابند تصریح کرد: در برخی نقاط دسترسی به سیم‌های برق مشکل است و نیازمند بازطراحی برخی خطوط توزیع برق در استان هستیم که این موضوع نیز مستلزم صرف هزینه بالایی است.

مهر