رئیس هیأت کشتی شهرستان لاهیجان گفت: ساخت سالن چهار هزار نفری شهدا و خانه پینگ پنگ توسط شهرداری لاهیجان ، نشان از نگاه ویژه مدیریت شهری این شهر به توسعه ورزش است .

به گزارش ندای گیلان از لاهیجان،فرشید فقیه شجاعی رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر لاهیجان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت : مدیریت شهری لاهیجان در کنار کارهای عمرانی و خدماتی برای اجرای زیرساخت های ورزشی برنامه ریزی های مناسبی انجام داده است .

وی گفت : ورزش به عنوان رکن اساسی جامعه و محبوبیت میان نوجوانان و جوانان از اهمیت ویژه ای در شوراهای شهر و شهرداری ها برخوردار است و در راهبردهای سیاستگذاری عمومی مورد توجه مسئولین واقع شده است.

شجاعی گفت : در دوره های مختلف شورا همواره سعی به توسعه اماکن ورزشی کرده و ساخت سالن چهار هزار نفری شهدا ، خانه پینگ پنگ توسط شهرداری ، نشان از نگاه ویژه مدیریت شهری لاهیجان به ورزش است که این مهم مورد توجه شورای فعلی لاهیجان نیز می باشد .

وی با اشاره به افتتاح خانه کشتی شهرداری لاهیجان توسط استاندار گیلان در دهه فجر انقلاب اسلامی ، اظهار داشت : شروع ساخت خانه کشتی در دور چهارم شورا آغاز و با توجه به اهمیت موضوع برای اعضای شورای دور پنجم ، تکمیل آن در دستور کار شهرداری لاهیجان قرار گرفت .

وی تکمیل پروژه خانه کشتی را از جمله اقدامات مهم مدیریت شهری لاهیجان در دور پنجم در عرصه ورزشی عنوان کرد و افزود: خانه کشتی شهرداری لاهیجان با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 350 میلیون تومان احداث شده است که 300 میلیون تومان در سال93 و400 میلیون تومان در سال 95 از محل اعتبارات دولتی و مابقی از محل درآمدهای شهرداری هزینه شده است .

رئیس هیأت کشتی شهرستان لاهیجان با اشاره به برگزاری لیگ کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گیلان در لاهیجان اظهار داشت : این مسابقات برای اولین بار در لاهیجان با 434 مسابقه و بروی چهار تشک انجام گرفت . وی میزبانی خوب لاهیجان و برگزاری موفق لیگ را حاصل حمایت همه جانبه مردم ، پیشکسوتان کشتی لاهیجان ، هیأت کشتی استان ، اداره ورزش و جوانان لاهیجان ، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار لاهیجان عنوان نمود .