نمایش محیطی مولای عشق به سرپرستی رضا حقی و با طراحی محمد تجدد و مسعود پورحسینی، صبح روز عاشورا در رشت اجرا می‌شود.

به گزارش ندای گیلان از رشت ، محمد فتحی‌پور در گفتگویی اظهار کرد: هیئت روضات‌الحسین(ع) رشت همانند ۱۸ سال گذشته، همزمان با روز عاشورای حسینی، ویژه برنامه‌ای را در راستای ارتقای فرهنگ عاشورا، بصیرت افزایی و آگاهی بخشیدن از وقایع محرم سال ۶۱ هجری برای عزاداران و دوستداران اهل‌بیت(ع) در منطقه گلسار اجرا می‌کند.

وی گفت: امسال از گروه نمایش «مولای عشق» که شامل ۴۰ نفر از هنرمندان آئینی استان گیلان که سابقه اجرا در کربلای معلی را نیز دارند برای اجرای این برنامه دعوت شده است.

مسئول تبلیغات هیئت روضات‌الحسین(ع) رشت با اشاره به اینکه نمایش مقتل‌خوانی «مولای عشق» ترکیبی از نمایش، تعزیه و روایتگر حماسه اباعبدالله‌الحسین(ع) است، افزود: این نمایش، واقعه عاشورا از لحظه وداع با اهل‌بیت(ع) تا صحنه شهادت امام حسین(ع) و آتش زدن خیمه‌ها را روایت می‌کند.

وی  با بیان اینکه این نمایش به سرپرستی رضا حقی و با طراحی و کارگردانی محمد تجدد و مسعود پورحسینی اجرا می‌شود،  تصریح کرد: اکبر محبوبی‌فر، وحید محبوب‌بشری، اسماعیل حاجتی، امیر میرخوشحال، مهرداد آبسالان، هانیه حجرتی، سجاد عزیزپور و شهرام محمدی از جمله بازیگرانی هستند که در آن ایفای نقش خواهند کرد.

فتحی‌پور با اشاره به اینکه اجرای این نمایش از ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز سه‌شنبه (۱۹ شهریور) در تقاطع بلوار دیلمان و اصفهان شهر رشت آغاز می‌شود، ادامه داد: شعرخوانی، مداحی، اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا و دمام نوازی گروه شباب اهل‌بیت(ع) از دیگر بخش‌های ویژه برنامه هیئت روضات‌الحسین(ع) رشت در ظهر عاشورای امسال است.