جلسه استیضاح شهردار رشت باز هم با نمایش عدم حضور تعدادی از اعضای شورا برگزار نشد و کار برخی از اعضا به درگیری لفظی کشید.

به گزارش ندای گیلان،اسماعیل حاجی پور ریاست شورای شهر رشت با تبریک فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا(س)، اظهار داشت: امروز روز عملیات افتخارآمیز مرصاد است و در این عملیات سپاهیان و ارتشیان اجازه ندادند کسانی که تا ۳۵ کیلومتری کرمانشاه آمده بودند به هدف ناصواب خود که چشم به خاک پاک ما داشتند برسند.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه مقرر بود تا شهردار رشت در جلسه امروز شورا در صحن علنی حاضر شود، اظهار داشت: پس از گذشت ۴۰ دقیقه به دلیل به حد نصاب نرسیدن حاضرین، ختم جلسه اعلام می گردد.
حاجی پور با بیان اینکه چه چیزی مهم‌تر از رسیدگی به وضعیت شهردار رشت است؟! خاطرنشان کرد: قانون به ما اجازه داده است تا ظرف ۱۰ روز از اعلام وصول استیضاح، وضعیت شهردار را مشخص کنیم هنوز ۱۰ روز به پایان نرسیده است و جلسه آینده را در کوتاه ترین زمان ممکن برگزار خواهیم کرد و اعلام می‌کنم و به‌طور حتم به این موضوع مهم رسیدگی خواهد شد.
گفتنی است زمانی که رئیس شورا ختم جلسه را اعلام کرد اعضای حاضر در جلسه، اسماعیل حاجی پور، فرهام زاهد، محمد حسن علی پور، محمد حسن عاقل منش، احمد رمضانپور، حامد عبدالهی و بهراد ذاکری در جلسه حضور داشتند.

 

حاجی‌پور افزود: باید با تک تک اعضای شورا اتمام حجت کنم و با کسی هم تعارف ندارم و یک جایی باید از قدرت قانونی خود استفاده کنم و استفاده می‌کنم و از همه بیشتر از عدم برگزاری جلسه امروز ناراحت هستم.

احمد رمضانپور نرگسی یکی دیگر از اعضای شورا نیز در این جلسه بیان کرد: همه اعضای شورا خدمتگزار و دلسوز مردم هستند و مخالفان و موافقان استیضاح هر دو به فکر منافع شهر هستند اما سال پایانی شورا سالی است که باید با دقت بیشتری به مسائل توجه کنیم.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه برگزار نشدن جلسه امروز را نوعی بازی از پیش طراحی شده عنوان کرد و گفت: این بازی‌ها برای رضای خدا و منفعت شهر نیست و کسانی فرافکنی می‌کنند که بازی را طراحی می‌کنند و مردم بهتر از هر کسی این موضوع را متوجه می‌شوند.

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه یکسال است حاجی‌پور در رأس شورا قرار دارد و تمام طرح‌های عمرانی شهر رشت عقب افتاده است تصریح کرد: مردم بهتر قضاوت می‌کنند که چه کسی مقصر واقعی مشکلات شهر است.

به گزارش تسنیم، اسماعیل حاجی‌پور و فاطمه شیرزاد، دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در جلسه امروز به جدال لفظی پرداختند و یکدیگر را متهم به برنامه‌ریزی برای حضور نیافتن در جلسه امروز کردند.