فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه نقشه آبفای استان برای اجرای عملیات آبرسانی به روز نیست، گفت: اصلی ترین مشکل برای اجرای این عملیات مربوط به تامین زمین است.

به گزارش ندای گیلان از رشت،سردار محمد عبدالله پور در عملیات اجرایی پروژه‌های محرومیت زدایی سپاه شامل آبرسانی به ۷۱۱ روستا، با ابراز تأسف از کمبود آب آشامیدنی سالم در استان، گفت: بعد از سیستان و بلوچستان، رتبه دوم کشوری در کمبود پروژه آبرسانی داریم و جای سوال است که چرا در استان پرآبی مانند گیلان شاهد چنین وضعیتی هستیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه آمادگی اتمام این عملیات طی سه ماه را داریم، بیان کرد: مشکل اصلی مربوط به مسائل مخازن و تأمین زمین است و سایر مراحل دشوار نیست.

وی با اشاره به اینکه آبرسانی به غرب گیلان به سپاه واگذار شده است، تصریح کرد: هنوز نقشه به روز از آب و فاضلاب گیلان دریافت نکردیم و در تهیه نقشه مشکل داریم.

سردار عبدالله پور ادامه داد: نقشه‌های فعلی برای سال ۸۳ است که روند کار را کند کرده و از آنجایی که در بهترین فصل جهت انجام پروژه‌های عمرانی هستیم باید فرصت را غنیمت شمرده و نقشه مناطق را سریعاً آماده کنیم.

وی با بیان اینکه عملیات آبرسانی در شهرستان تالش در کمتر از سه ماه به اتمام می‌رسد، عنوان کرد: برای تأمین زمین جهت اجرای این پروژه باید از ظرفیت‌های محلی نیز استفاده شود.