مردی مدعی شده «کنستانتین تارلف» استاد بزرگ شطرنج اوکراین و مرد شماره نخست جدول حاضر در سیزدهمین دوره مسابقات شطرنج جام خزر واقعی نیست و به‌زودی برای معلوم شدن هویت این فرد وارد ایران و رشت می‌شود.

 

>به گزارش ندای گیلان، سیزدهمین دوره مسابقات شطرنج بین‌المللی جام خزر از 22 تا 28 بهمن در مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) رشت در حال برگزاری است

.

در این مسابقه 521 ورزشکار ایرانی و خارجی در 9 دور به روش سوئیسی با یکدیگر مسابقه می‌دهند و 40 میلیون تومان جایزه نقدی برای برندگان این رقابت در نظر گرفته شده است.

کشورهای ایران، آمریکا، فرانسه، هلند، لهستان، لیتوانی، لتونی، اکراین، روسیه، گرجستان، ازبکستان، آذربایجان، ترکمنستان، عراق و هند در مسابقات مذکور حضور دارند و در مجموع بیش از 107 شطرنج‌باز خارجی هستند.

مردی مدعی شده «کنستانتین تارلف» استاد بزرگ شطرنج اوکراین حاضر در سیزدهمین دوره مسابقات شطرنج جام خزر واقعی نیست و به‌زودی برای معلوم شدن هویت این فرد وارد ایران و رشت می‌شود.

این مرد اظهار کرده که به‌زودی مرد شماره یک جدول مسابقات شطرنج را تحویل پلیس می‌دهد و خودش کنستانتین تارلف واقعی است و به دلیل اینکه روادید او برای 28 بهمن صادر شده تصمیم دارد؛ در مراسم اختتامیه شطرنج جام خزر به رشت بیاید و کنستانین تارلف جعلی را به پلیس معرفی کند.

وی همچنین مدعی است به دلیل گیاه‌خوار بودن و اینکه در رشت بیشتر غذاهای مردم از گوشت تهیه می‌شود نتوانسته در مسابقات حضور پیدا کند؛ اما در روز اختتامیه وارد رشت می‌شود که باید منتظر بود و دید چه کسی مرد اول شطرنج جدول جام خزراست.