«ایرج ندیمی» گفت:دولت در حالی بر سر کار آمد که علاوه بر (پنج تریلیون ریال) 500 هزار میلیارد تومان بدهی، با مشکلات متعددی مواجه بود.

به گزارش ندای گیلان،مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: منتقدان فراموش نکنند، آقای دکتر روحانی و تیم اقتصادی ایشان ، دولت را با 500 هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتند.

«ایرج ندیمی» با اشاره به عملکرد تیم اقتصادی دولت یازدهم افزود:دولت در حالی بر سر کار آمد که علاوه بر (پنج تریلیون ریال) 500 هزار میلیارد تومان بدهی، با مشکلات متعددی در زمینه معوقات از گذشته، همراهی نکردن مجامع جهانی و تحریم های بین المللی مواجه بود.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ، منتقدان دولت را به انصاف دعوت کرد و گفت: برخورد با تیم اقتصادی دولت اگر سیاسی نباشد، از نظر اجرایی هیچ محلی از اعراب ندارد.
ندیمی افزود: دولت در بیش از سه سال و نیم گذشته هیچ موضوعی را پنهان نکرده و کوتاهی نداشته است.
به گفته این مقام مسئول، تیم اقتصادی دولت یازدهم که کشور را در شرایط بحرانی تحویل گرفته و در شرایط فعلی به مدیریت مسائل و انجام وظیفه می پردازد، مستلزم توبیخ نیست.
ندیمی تصریح کرد: وزیر اقتصاد وزیر تولید نیست، بلکه جمع آوری کننده منابع پولی و مالی نظیر مالیات، درآمدهای گمرکی و … است؛ بر این اساس بدون وظیفه تولیدی و اجرایی از سوی وزارتخانه، هیچ گونه کم کاری متوجه این وزارتخانه نیست.
وی یادآور شد: انتقادات از تیم اقتصادی دولت در شرایطی مطرح شده که این وزارتخانه خود از نهادها و سازمان هایی با اختیارات و وظایف خاص تشکیل شده و حتی بانک مرکزی نیز برای خود اختیارات و تا حدودی استقلال دارد و در پاره ای موارد حتی وزیر اقتصاد هم نمی تواند در امور آن دخالت کند.