سرپرست فرمانداری ماسال از معرفی ۲۸۳ طرح اشتغالزایی با اعتبار ۵۸ میلیارد و ۳۳۵ میلیون تومان به بانک های عامل این شهرستان خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از ماسال،محمد جواد عامر در جلسه شورای اداری این شهرستان با تاکید بر لزوم شفاف سازی و رصد دقیق آمار و اطلاعات شهرستان، افزود: مبحث اشتغال از مهمترین اولویت ها و برنامه های دولت تدبیر و امید است، در همین راستا و جهت  تسریع در روند اداری پروژه های اشتغالزایی شهرستان ، جلسات کارگروه اشتغال به صورت هفتگی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه  از 559 طرح اشتغالزایی ارائه شده در قالب طرح های تکاپو و کارا، تعداد 283طرح با اعتبار 58میلیارد و 335میلیون تومان به بانک های عامل معرفی شدند، اظهار داشت:  مابقی این طرح ها  نیز به دلیل وجود نواقص در طرح، در مرحله   تکمیل و رفع نواقص قرار دارند و پس از تکمیل به استان ارائه خواهد شد.

وی همچنین از حفر چاه عمیق در نقاط حساس و بحرانی به لحاظ کمبود آب کشاورزی این شهرستان خبر داد.
محمد جواد عامر  با تاکید بر این که جلسات امور آبیاری باید منجر به نتایج عملیاتی و رفع مشکلات بحران آب شود، افزود:تمام تلاش و هدف ما از برگزاری منظم کارگروه آب کشاورزی این است که از چالش ها و مشکلات بحران آب در فصل کشاورزی کاسته شود.
وی با اشاره به محدودیت منابع آب زیر زمینی ، از اداره آبیاری خواست: ضمن شناسایی مکان هایی که احتمال بروز تنش آبی در انها زیاد است، نسبت به اتخاذ پیش بینی ها در جهت رفع مشکلات آبی اقدام و در این راستا اولویت های اصلی خود جهت حفر چاه کشاورزی را مشخص و اجرایی نماید.
سرپرست فرمانداری ماسال با بیان اینکه هیچ گونه کم کاری در زمینه ی آب کشاورزی را در فصل کشاورزی و به هنگام بروز بحران نخواهم پذیرفت، تصریح کرد: باید مشکلات چاه های کشاورزی موجود ، در اسرع وقت شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام شود.