عضو شورای شهر رشت با انتقاد از وضعیت ساخت و ساز در زمین های نسقی این شهر گفت: از آقای استاندار ، دادستان ، رئیس کل دادگستری استان و بازرسی کل استان استدعا دارم کمیته ای تشکیل دهند که وضع بی سامان شهر را در زمینه ساخت و ساز سامان بدهند.

به گزارش خبرنگار ندای گیلان از رشت،احمد رمضانپور  نرگسی ساعتی پیش  در نطق پیش از دستور جلسه شورای شهر رشت با تشکر از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهار داشت:حدود 70 درصد جمعیت کشور ما متولدین بعد از انقلاب هستند و از جنایات و خونریزیهایی که در دوران پهلوی رخ داده خبر ندارند. اینطور نیست در آن زمان همه چیز گل و بلبل بوده است.

عضو شورای شهر رشت افزود:پیش از انقلاب اکثر عمل های جراحی مهم در خارج کشور انجام می شد ولی امروز برخی از پزشکان ما در دنیا حرف اول را می زنند.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه نانو،هسته ای،دفاعی و فضایی گفت:خوشبختانه 60 درصد جمعیت ما جوان هستند و رشد تکنولوژی و علم را در ایران شاهد خواهیم بود.

رمضانپور افزود:امروز همه ما وظیفه داریم برای مردمی که در هر شرایطی از دستاوردهای انقلاب دفاع می کنند نوکری کنیم.

رقم بودجه سال آینده واقعی نیست

وی در ادامه با اشاره به اینکه  در سال 96 چهارصد میلیارد تومان درآمد محقق شده داشتیم  گفت:خوشبختانه امسال مسئول تدوین بودجه، بودجه شهرداری رشت را مقدار واقعی تر نوشته اند.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه بودجه 685 میلیارد تومانی برای سال 98 پیش بینی شده است اظهار داشت:این درحالی است که در گزارش 9 ماهه و به علاوه سه ماهه شهرداری به عدد  424  میلیارد تومان رسیده ایم یعنی با بودجه 999 میلیاردری 424 میلیارد تومان محقق شده است.

سال آینده تا 100 میلیارد تومان کسری بودجه خواهیم داشت

رمضانپور با بیان اینکه بودجه 98  شهرداری رشت افزایش 37 درصدی نسبت به عملکرد در سال 97 دارد گفت: این غیر قابل پذیرش است و برخلاف عرف بودجه نویسی در دنیاست.

وی با تاکید بر اینکه اگر منطق و علم را دخیل کنیم  بیش از 20 درصد حق اضافه کردن بودجه وجود نداشت گفت:با این حساب سال آینده بین 100 تا 85  میلیارد تومان کسری بودجه خواهیم داشت و این رقم به بدهکاری های سال قبل اضافه خواهد شد.

مسئولان استان وضع بی سامان رشت  را در زمینه ساخت و ساز غیرمجاز سامان بدهند

این عضو شورای شهر رشت در بخشی دیگری از سخنان خود به مشکلات ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر اشاره و اظهار داشت:پیمانکاران می گویند روی زمین های نسقی کار می کنیم چون ناظر و آقا بالا سر نمی‌خواهیم.

وی با بیان اینکه در فرایند ساخت و ساز در این زمین ها یک پیمانکار می آیند تمام کار را خودش انجام می دهد گفت:اگر شهر تکانی بخورد چقدر از این ساختمان ها تخریب می شود؟چه کسی باید به داد اینجا برسد؟.

رمضانپور با تصریح بر اینکه مقامات قضایی می گویند این زمین ها جزو محدوده به حساب می آید و  ماموران سد معبر حق ورود ندارند گفت:  اگر ماموران سد معبر به این اماکن ورد کنند زندانی می شوند.

عضو شورای شهر رشت خاطرنشان کرد:از طرفی دیگر برای ساختمان 10 متر تا 30 متر تخریب می زنیم اما فردی 5 هزار متر ساختمان مسکونی را تبدیل به تجاری می کند لیکن  ملک تخریب نشده و برایش جریمه تعیین می شود.

نماینده ادوار مجلس  با تاکید بر اینکه مجمع نمایندگان و نماینده دولت در استان  در این خصوص کاری بکنند زیرا  این مشکل شهرهای ماست افزود: اعتقاد دارم نماینده عالی دولت باید تلاش کند تا از طریق دولت برای حل این مشکل به مجلس  لایحه ببرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از آقای استاندار ، دادستان ، رئیس کل دادگستری استان و بازرسی کل استان استدعا دارم کمیته ای تشکیل دهند که وضع بی سامان شهر را در زمینه ساخت و ساز سامان بدهند.