مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت: طی سال‌های گذشته مرز درصد بندی بین ایثارگران و جانبازان برداشته و خدمات تقریباً برای همه این آنها یکپارچه شده است.

به گزارش ندای گیلان از رشت،  عبدالله پاکاری صبح امروز در  نشست با مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان بابیان اینکه، گیلان با داشتن بیش از ۳۳ هزار ایثارگر، ۴ درصد کل جمعیت این ایثارگران کشور را داراست، گفت: حدود ۱۲۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان قرار دارند.

پاکاری با تأکید بر اینکه طی سال‌های گذشته مرز درصد بندی بین ایثارگران و جانبازان برداشته و خدمات تقریباً برای همه این عزیزان یکپارچه‌شده است، گفت: طی دو سال گذشته بنیاد شهید با حمایت‌های دکتر نوبخت موفق شد مطالبات خانواده‌های شهدا که از سال ۹۱ مسکوت مانده بود و همچنین بدهی‌های بنیاد به بیمه‌ها و مراکز درمانی را پرداخت کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان افزود: همچنین با احیای قوانین مسکوت مانده، پرداختی ها به ایثارگران رشد قابل‌توجهی پیدا کرد.

وی واکسیناسیون همه جانبازان بالای ۵۰ درصد و همسران جانبازان بالای ۷۰ درصد، جمع‌آوری و مستند سازی آثار در خصوص شهدای استان، انجام بیش از ۲ هزار مصاحبه با خانواده‌های شهدا، اهدای بسته‌های بهداشتی و… را ازجمله دستاوردهای بنیاد شهید گیلان اعلام کرد.