عضو شورا ابراز امیدواری کرد، در سیاست سال بعدی، کارگران خدماتی و شرکتی نیز زودتر از کارکنان رسمی حقوق دریافت نمایند.

به گزارش ندای گیلان،در هشتاد و ششمین جلسه شورا، احمد رمضانپور در نطق پیش از دستور جلسه، ولادت حضرت علی (ع) را تبریک گفت و با قرائت اشعار عارفانه ای از حافظ، ابراز کرد: روایت است، پیامبر پس از بازگشت از معراج، هر آنچه دیده بود، حضرت علی (ع) می دانست.
عضو شورا با اشاره به حوادث غدیر و سقیفه، جانشینی پیامبر ابراز کرد: دیوار شکسته کعبه خود گواه امامت حضرت علی (ع) است.
وی ضمن تقدیر از کارکنان شورای شهر، مدیران مناطق و سازمان ها و کارکنان شهرداری بیان داشت: جای خرسندی است که رضایت نسبی ایجاد شده است.
رمضانپور همچنین عید نوروز را تبریک گفت و افزود: نوروز یادگار جمشید جم است و امیدوارم سال جدید پرخیر و برکت باشد و شر شیاطین و مستکبران از سر مردم ایران کم شود.
عضو شورا ضمن عذر خواهی از مردم، پیرامون انتخاب شهردار اذعان داشت: رای به دو عضو شورا برای این بود که زودتر بخشی از مشکلات شهر رفع گردد و تحولات عظیمی رخ دهد.
رمضانپور افزود: انتظار مردم این بود برای فردی مانند بنده که ۴۰ سال بر سفره انقلاب بوده، به جوانان بها داده شود و یک جوان شهردار شود ولی این آرزو محقق نشد.
وی با اشاره به بدهی ۱۰۰۰ میلیاردی شهرداری گفت: در شرایطی عضو شورا شدیم که علاوه بر بدهی کلان با طرح تفصیلی مصوب جدید آن هم به دلیل عدم دخالت شهرداری، ساخت و ساز رکود یافته بود.
عضو شورا با اشاره به عدم تمایل حضور سرمایه گذار در رشت ابراز کرد: تزلزل مدیریت شهری در شوراهای ادوار گذشته به مشکلات شهر افزوده است. با چنین مشکلاتی مردم منتخبین خود را به عنوان عضو شورا انتخاب کردند و انتظار ثبات در مدیریت شهری را داشتند.
رمضانپور با اشاره به پروسه انتخاب شهردار در شورای پنجم بیان داشت: شخصیت هایی در سطح وزیر تعرفه شدند، به آقای نصرتی گفتیم اگر پست بالا به شما پیشنهاد شود، می روید؟ و ایشان اطمینان داد رشت را رها نمی کند.
عضو شورا ابراز کرد: نصرتی در یک فرصت ۹ ماهه شوکی به رشت وارد کرد. ردیف دار شدن تراموا حاصل تلاش شورا و دکتر نصرتی است. همه ما در کنار ایشان خیلی خوب پیش رفتیم اما حادثه بدی رخ داد و ایشان رشت را ترک کرد و اقدامات متوقف ماند.
رمضانپور با اشاره به اختلاف نظر پیش آمده در شورا برای انتخاب شهردار، اذعان داشت: بنده خودم پیشقدم شدم و عذرخواهی کردم تا کارها با وحدت پیش برود، وحدت دشمن شکن است و توانستیم با ۱۱رای شهردار انتخاب کنیم.
وی ادامه داد: ۱۳ اسفند مدارک علیقلی زاده، منتخب شورا به وزارت کشور رفت و امیدواریم زودتر پروسه اداری اعطای حکم شهردار جدید صادر شود.
رمضانپور همچنین گفت: دوسال فرصت برای توسعه شهر داریم و امیدوارم همه مسئولان ارشد استان اعم از استاندار، فرماندار، حوزه قضایی و انتظامی و … همکاری و کمک کنند.
عضو شورا ابراز امیدواری کرد، در سیاست سال بعدی، کارگران خدماتی و شرکتی نیز زودتر از کارکنان رسمی حقوق دریافت نمایند.
وی از رسانه های بیطرف تقدیر کرد و افزود: از رسانه هایی که منصفانه نقد کردند، تشکر می کنم اما رسانه هایی که بنده را تخریب کردند، می بخشم ولی فراموش نمی کنم.