مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان از آغاز مرحله استانی جشنواره هنرهای نمایشی این مرکز خبر داد و گفت: در این جشنواره دستاوردهای یکساله مربیان کانون روی صحنه می رود.

به گزارش ندای گیلان،اسفندیار ضیایی پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز مرحله استانی جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: این رویداد فرهنگی از صبح امروز (دوشنبه) در سالن سینمای کانون پرورش فکری رشت آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این جشنواره عصر امروز با اجرای ۱۲ اثر نمایشی از ۱۱ مرکز فرهنگی هنری کانون با معرفی آثار برگزیده به کار خود پایان خواهد داد، افزود: فرصت‌سازی برای تمرین زندگی از سوی کودکان و نوجوانان، ایجاد بسترهای مناسب برای هم‌افزایی، دستیابی به تجربه‌های تازه و خلق موقعیت برای شکوفا سازی استعدادهای هنری آینده‌سازان برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان در ادامه به آثار حاضر در این جشنواره اشاره کرد و گفت: «آخه چرا؟» از فومن، «قصه گل خندان» از رودسر و «اشی‌مشی» از املش، «قول‌می‌دم بزرگ نشم» از لاهیجان، «تپه گلی»، «مسابقه کلاه»، «روباه، ‌روباه است» و «عشق ضربدر۲»، به ترتیب از مراکز چهارگانه شهر رشت، از جمله تئاترهای صحنه‌ای، عروسکی و تلفیقی (تئاتر و نمایش عروسکی) و تک ‌نفره هستند که امروز اجرا خواهند شد.

وی «فرشته‌ای از آسمان» از لنگرود، «باهم ‌بخوریم» از تالش و «تعزیه‌خوانی» مربی مرکز فرهنگی هنری لاهیجان را از دیگر آثاری عنوان کرد امروز اجرا می شود.

ضیایی با بیان اینکه این اجراها توسط «علی حاج‌عسکری»، «محمدعلی صادق‌حسنی» و «حدیث نیکرو» داوری خواهند شد، گفت: مرحله کشوری هجدهمین دوره جشنواره هنرهای نمایشی کانون با شعار «نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده» ۲۶ تا ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود.